Hlasy pozdvihnuté z ticha: Dušan Deák o novinárskej neobjektivite

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Prinášame vám ďalší kúsok z rubriky „Hlasy pozdvihnuté z ticha“, v ktorej uverejňujeme zaujímavé a podnetné príspevky od diskutujúcich na sociálnych sieťach (samozrejme s ich súhlasom). Tentoraz sa do nášho hľadáčika dostal výstižný komentár mladého absolventa Fakulty verejnej správy Dušana Deáka.

Ten trefne zhodnotil nepodarený paškvil od „ekonomického a politického komentátora“ Ronalda Ižipa:

„Pokiaľ toto má byť vtip, tak by som to možno ešte bral… Ale inak je to úbohé … Neviem, či plakať, alebo sa smiať… Pokiaľ takíto ľudia budú robiť analytikov a dávať požehnanie tomuto neoliberálnemu bahnu, tak väčšina môže mať aj 3 roboty, 15 úverov a aj tak bude mať problém prežiť… Absolútna vyprázdnenosť a úbohosť takýchto názorov… Tieto libertínske dogmy už v každej normálnej krajine aspoň v akademickej sfére považujú za prekonané… Viď obdobie od poslednej krízy, ktoré to ukázalo najlepšie. Keby to, čo podľa Ižipa tvorí hodnoty, ich aj skutočne tvorilo, tak by to neprasklo ako jedna veľká bublina. Ako človek s ekonomickým vzdelaním musí vedieť, akým štýlom sa kapitalizovali spoločnosti na Wall street… Ako sa robili fúzie pri umelom zvyšovaní hodnoty, ako vznikali deriváty a swapy… Alebo aký mechanizmus vháňal kapitál do tieňového medzibankového sektora… Prečo to nakoniec padlo, keď mal byť finančný sektor tak bezchybný a inovačný a on jediný mal tvoriť ‚skutočné‘ hodnoty…?“

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *