Opäť vychádzajú ľavicové noviny ÚSVIT

Ľavicové noviny Úsvit, ktorých šéfredaktorom je aktívny politik Ivan Hopta, vychádzajú po trojročnej prestávke znova od januára tohto roku. Dajú sa kúpiť v obmedzenom náklade po slovenských stánkoch a poštách. Priestor v novinách dostávajú ľavicové strany a hnutia, ktoré sa snažia zmeniť nepriaznivý vývoj v spoločnosti – medzi nimi aj DAV DVA, ktorý sa objavil v druhom (prehlásenie proti CETA) aj treťom čísle (informácia o prvom vydaní časopisu DAV DVA). V Úsvite sa objavilo niekoľko článkov od člena redakcie DAV DVA Juraja Janošovského, informácie o protestoch proti NATO a spomienkových akciách protifašistického boja, informácie z rokovaní zjednocovania slovenskej ľavice, komentáre Františka Škvrndu a iných osobností slovenskej ľavicovej scény, ale taktiež českých socialistov.

O šéfredaktorovi:

PhDr. Ivan Hopta, CSc. (19. september 1958) je slovenský politik, predseda ľavicovej strany ÚSVIT. Od roku 1994 je nepretržite poslancom Mestského zastupiteľstva v Humennom. V roku 2006 zo 173 kandidátov získal druhý najväčší počet hlasov. Štyri roky predtým bol prvý. Bol stálym kritikom bývalého primátora Humenného Vladimíra Kostilníka, s ktorým vedie aj súdny spor. Vo volebnom období 2001 – 2005 bol zvolený za poslanca Prešovského samosprávneho kraja v okrese Humenné za Komunistickú stranu Slovenska (KSS). Vo volebnom období 2006 – 2009 okres Humenné nezastupoval. 14. novembra 2009 bol Ivan Hopta opäť zvolený do krajského zastupiteľstva, tentoraz za svoju novú stranu, ÚSVIT (politická strana). Poslanec Hopta je podpredsedom Komisie školstva, mládeže, telesnej výchovy a športu.

Foto: Noviny ÚSVIT

Na našich stránkach poskytujeme priestor skutočne pestrej palete názorových línií, predstavujúcich alternatívu voči súčasnému zriadeniu. Preto čitateľov upozorňujeme, že nakoľko i samotní členovia redakčného kolektívu DAV DVA, spolupracovníci či korešpondenti vzišli z rôznych prúdov, v partikulárnych otázkach sa ich výklady a postoje môžu líšiť či si dokonca miestami protirečiť. Iba názorová pluralita totiž umožňuje skutočne plodnú a hodnotnú diskusiu s potenciálom vygenerovať tie najlepšie myšlienky, schopné načrtnúť pôdorys pre nové spoločensko-ekonomické zriadenie, zohľadňujúce potreby 21. storočia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *