VIDEO: Michal Polák: Zákon o sociálnej ekonomike – východiská a perspektívy

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Inštitút ASA (analýzy, stratégie, alternatívy) v spolupráci s Klubom Nového slova zorganizovali verejnú diskusiu na tému „Zákon o sociálnej ekonomike: východiská a perspektívy“ na ktorej vystúpil slovenský ľavicový intelektuál, filozof a ekonóm Michal Polák, BSc, MSc, PhD., toho času poradca ministra financií SR. Podujatie sa uskutočnilo dňa 13. februára 2018 v priestoroch Inštitútu ASA, Gunduličova ulica č. 12 v Bratislave. Záznam z diskusie zabezpečil Ján Bošanský z Občianskej televízie.Diskusie sa zúčastnili aj osobnosti slovenskej ľavice ako Branislav Fábry a Eduard Chmelár.

O Michalovi Polákovi
Michal Polák, BSc, MSc, PhD. je slovenský ľavicový intelektuál, filozof a ekonóm. Pochádza z rodiny intelektuálov (matka – novinárka a spisovateľka Gabriela Rothmayerová, otec novinár Emil Polák. Je absolventom London School of Economics. V rokoch 1996-2001 a 2003-2004 pracoval v bývalej slovenskej redakcii zahraničného vysielania BBC. Do roku 2006 spravoval webovú stránku hej rup!, ktorá vznikla v roku 1999 s cieľom „dať priestor názorom dôsledne protikladným k existujúcemu spoločenskému poriadku.“ [1] V rokoch 2006-2008 bol šéfredaktorom časopisu Slovo [2]. Články a komentáre publikuje aj v ďalších médiách, napríklad v internetovom periodiku Britské listy [3] alebo na blogu SME. Zaoberá sa predovšetkým aktuálnymi politickými otázkami, sociálnou problematikou a situáciou v slovenskom socialistickom a sociálno-demokratickom hnutí. V júli 2012 spolupracoval na projekte Ľavé spektrum 2012 [4]. (zdroj Wikipedia)

 

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *