Korčok: Verdikt v prípade Navaľnyj vyvoláva pochybnosti o spravodlivom procese

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava/Moskva 2. februára (TASR) – Na utorkové odsúdenie ruského opozičného lídra Alexeja Navaľného reagoval okrem svetových politikov aj minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ivan Korčok.


      „Dnešné rozhodnutie moskovského súdu v prípade Navaľnyj vyvoláva pochybnosti o spravodlivom procese a ignoruje predchádzajúci verdikt Európskeho súdu pre ľudské práva (ESĽP). Vyzývame ruské orgány, aby dodržiavali ľudské a politické slobody v Rusku, ako aj svoje medzinárodné záväzky,“ napísal šéf slovenskej diplomacie na sociálnej sieti Twitter.


      Uväznenie Navaľného odsúdili predstavitelia viacerých západných demokracií vrátane USA, EÚ, Británie, Francúzska a Nemecka.


      „Odsúdenie Alexeja Navaľného je v rozpore s medzinárodnými záväzkami Ruska v oblasti právneho poriadku a základných slobôd,“ vyhlásil šéf zahraničnej politiky EÚ Josep Borrell a vyzval na jeho „okamžité prepustenie“, informuje tlačová agentúra AFP.


      Rusko označilo výzvy západných krajín na oslobodenie 44-ročného oponenta Kremľa, ktorý dostal vyše trojročný trest za porušenie podmienok svojho podmienečného prepustenia na slobodu, za „odtrhnuté od skutočnosti“.


      „Nie je potrebné zasahovať do vnútorných záležitostí zvrchovaného štátu,“ citovali miestne tlačové agentúry hovorkyňu ruského ministerstva zahraničných vecí Mariju Zacharovovú. Tá dodala, že „výzvy západných kolegov“ sú „mimo realitu“.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


2 thoughts on “Korčok: Verdikt v prípade Navaľnyj vyvoláva pochybnosti o spravodlivom procese

 • 3. februára 2021 at 13:48
  Permalink

  Pán Korčok pozametajte si pred vlastným prahom a potom strkajte rypák do cudzieho hnoja.

  Reply
 • 3. februára 2021 at 16:32
  Permalink

  Pán Korčok, mali ste ho dať na starosti Kolíkovej a Lipšicovi a dnes by bol už „zasamovraždený“

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *