A. Danko: Smer-SD podľa mňa už ľutuje, že referendu neuveril skôr

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 4. decembra (TASR) – Vzhľadom na to, že koaličné strany majú v parlamente vysokú prevahu v počte hlasov, podľa predsedu Slovenskej národnej strany (SNS) Andreja Danka pre opozíciu nemá veľký význam snažiť sa presadiť iniciovaním mimoriadnych schôdzí Národnej rady (NR) SR. Najefektívnejšou cestou sa ukazuje referendum o predčasných voľbách.

„Smer-SD podľa mňa už ľutuje svoje slová z leta, kedy si mysleli, že referendum nie je téma a cesta. Mám zadosťučinenie v tom, že už to pochopili. Teraz už je otázka len to, ako spojiť sily a urobiť to tak, aby ľudia verili, že nám ide o vec a nie politické body,“ povedal Danko v diskusii na TASR TV.

Jeho strana zbiera podpisy pod referendovú petíciu už od leta. „Záujem je veľký,“ tvrdí Danko. SNS sa podľa neho snaží, aby sa jednotliví politickí aktéri, ktorí majú záujem na iniciovaní referenda, dohodli. „Poslali sme list Smeru aj Hlasu-SD, zatiaľ nemáme spätnú reakciu. Ale sme pripravení ísť k okrúhlemu stolu,“ dodáva.

Dôvodom pre iniciovanie referenda je podľa neho prístup vlády k riešeniu aktuálnych problémov, vrátane opatrení súvisiacich s druhou vlnou nového koronavírusu. „Išli do toho nepripravení, iba kritizovali a keď ich pánboh obdaril mocou, nevedia riešiť situácie, ani diskutovať o riešení problémov, ktoré život prináša,“ tvrdí Danko.

Koalícia je podľa neho rozhádaná, čo sa prejavuje problémami pri hľadaní konsenzu okolo opatrení proti šíreniu ochorenia COVID-19. „Začali úplne zle, začali na nás robiť pokusy povinným plošným testovaním,“ povedal.

Problémy sú podľa neho aj pri kompenzovaní strát spôsobených krízou. „Nie je to v tom, že by nemali peniaze, peňazí majú dosť. Ale nevedia s nimi nakladať. Nevedia sa rozhodnúť, ako preplácať kompenzácie podnikateľom, ako pomôcť ľuďom, ktorí nevládzu splácať hypotéky, ako pomôcť dôchodcom, ako systémovo testovať a množstvo iných vecí,“ dodal predseda SNS.

Danko tvrdí, že jeho strana za štyri roky predložila viac ako štyri desiatky zákonov, dosiahla výrazný nárast platov tak v školstve, ako aj v ozbrojených silách. Viaceré zmeny, ktoré svojho času navrhla, sa však aktuálne rušia.

„Zdvihli daň z príjmu pre živnostníkov a firmy s obratom do 100.000 eur, zrušili oslobodenie od odvodov a daní 13. a 14. platu, zrušili zrýchlené odpisovanie majetku v investíciách v kúpeľníctve, zrušili šesťročné odpisy v investíciách do podnikových bytov,“ povedal.

Na otázku, prečo po štyroch rokoch vo vláde SNS nedokázala znovu postúpiť do parlamentu, Danko odpovedal, že do vládnej koalície v roku 2016 išli aj s „historickými rivalmi a súpermi“. „Určite sme urobili aj veľa chýb a veľa vecí nebolo ľuďmi pochopených. Štvanica na bývalú vládu bola obrovská, vrátane útokov na moju osobu. Ľudia nepochopili, že tým, že sme v roku 2016 išli do vlády so Smerom-SD a Mostom-Híd, sme zabránili vzniku vlády, ktorá je tu dnes,“ uzavrel Danko.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


2 thoughts on “A. Danko: Smer-SD podľa mňa už ľutuje, že referendu neuveril skôr

 • 4. decembra 2020 at 22:20
  Permalink

  Preboha Danko mlč, nestačí, že si potopil SNS?

  Reply
 • 5. decembra 2020 at 6:24
  Permalink

  Vazeny pan Danko, chyba kazdej vlady je v tom, ze nepocuva hlasy zdola. Po ziskani moci sa politici zakuklia do svojej „neomylnosti“ a stratia cit pre potreby obcanov. Aj sluch. A to sa kazdej vlade vypomsti. Slovensko tak stale caka na niekoho, kto bude pracovat pre zaujmy obcanov a nie pre seba…a pre cudzie zaujmy. Najhorsie je na tom aj to, ze napr. strana SNS po neuspechu sa nesnazi o svoj myslienkovy prerod a stava sa na politickej scene neviditelna. Uz davno ste mali byt na uliciach a bojovat za lepsie Slovensko. Obcania keby videli, ze ste zmenili svoj vztah voci nim, by opat sli za Vami.
  Treba si uvedomit, ze ked sa prehra jedna bitka, to este neznamena, ze sa prehra cela vojna…

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *