A. Doležal: Najbližšie dva roky sa do výstavby nedostane žiadny nový úsek

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 7. januára (TASR) – Najbližšie dva roky sa na Slovensku v prípade cestnej infraštruktúry nedostane do výstavby nič nové. Uviedol to vo štvrtok na sociálnej sieti minister dopravy Andrej Doležal (nominant Sme rodina). Naznačil tak obsah pripravovaného harmonogramu prípravy a výstavby projektov cestnej infraštruktúry, ktorý je podľa jeho slov pripravený na 80 – 90 %.

„Z tých prostriedkov a financií, ktoré máme k dispozícii, budeme pokračovať vo výstavbe existujúcich úsekov a budem sa snažiť presadiť, aby sme do projektovej prípravy dostali, rešpektujúc harmonogram, čo najviac úsekov,“ ubezpečil Doležal.

Harmonogram má vzniknúť na základe zoznamu priorít vo výstavbe ciest, ktorý už bol schválený aj vládou. Doležal priznal, že s harmonogramom je ministerstvo dopravy v omeškaní. Zdôraznil však, že ho rezort nepripravuje sám, ale spolu s Ministerstvom financií (MF) SR, respektíve Útvarom hodnoty za peniaze (ÚHP). Verí, že v januári sa s ÚHP a rezortom financií dohodnú na finálnom znení.

Veľké diskusie s ÚHP a MF boli podľa neho pri harmonograme a prioritizácii výstavby cestnej infraštruktúry v prípade rýchlostnej cesty R2 Kriváň – Mýtna. Priblížil, že ÚHP odporučilo rozviazať zmluvu a vysúťažiť úsek Kriváň – Mýtna znovu, pretože podľa útvaru sú dôvodné podozrenia, že diaľnica by mohla byť lacnejšia. Doležal však uistil, že tento úsek bude pokračovať. Bolo by podľa neho obrovským krokom späť, ak by sa zmluva rozviazala. „Tento úsek je vysúťažený a je podpísaný. Ja si neviem predstaviť tie súdne spory a spory o ušlý zisk a žaloby na Slovenskú republiku za ušlý zisk, ak by sme túto zmluvu rozviazali,“ upozornil.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *