Agro: R. Puci tvrdí, že J. Mičovský doviedol štátne Lesy SR do rozkladu

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 4. decembra (TASR) – Nominácie ministra pôdohospodárstva Jána Mičovského (OĽANO) do organizácií agrorezortu sú netransparentné a vedú Lesy SR do rozkladu. Štátny podnik je pre zlé manažérske rozhodnutia ministra v bezprecedentnej kríze. Tvrdí to nezaradený poslanec Róbert Puci, ktorý pôsobí v mimoparlamentnej strane Hlas – sociálna demokracia.

„Je nemysliteľné, aby si minister vybral na post generálneho riaditeľa štátneho podniku Lesy SR človeka bez manažérskych skúseností, s ktorým pred voľbami organizoval protesty a zľavil preto aj z nárokov výberového konania. Po piatich mesiacoch ho potom odvolá, lebo jeho nominant odmietol robiť politické čistky v štátnom podniku. Štátne lesy nemajú byť politickou trafikou a ich zamestnanci a dodávatelia rukojemníkmi ministra Mičovského z OĽANO,“ vyhlásil Puci.

Situácia v štátnych lesoch je podľa neho kritická. „Na protest proti odvolaniu Martina Vigodu odstúpili viacerí členovia vedenia podniku. Vymenovanie dozornej rady podniku trvalo ministrovi neskutočných deväť mesiacov. To znamená, že kontrola štátneho podniku nefungovala, kontrolné procesy teda boli a sú založené výhradne na svojvôli ministra Mičovského, čo považujeme za absolútne bezprecedentné,“ dodal Puci.

Strana Hlas zdôraznila, že bude pozorne sledovať transparentnosť a sľubovanú verejnosť výberového konania na generálneho riaditeľa Lesov SR. Tvrdí, že Mičovský preukázal veľkú flexibilitu v nastavovaní požiadaviek na uchádzačov štátnych podnikov v gescii agrorezortu podľa jeho osobných preferencií.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *