Aj napriek sľúbenej masívnej výstavbe nájomných bytov (SME rodina), ceny nehnuteľností vo 4. kvartáli 2020 medziročne vzrástli o 7,3 %

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 26. februára (TASR) – Ceny nehnuteľností určených na bývanie si udržali vyššiu dynamiku rastu aj v poslednom kvartáli minulého roka, medziročne vzrástli o 7,3 %. Informoval o tom v piatok Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Štatistici podotkli, že rast cien bol síce najnižší spomedzi jednotlivých štvrťrokov, stále však relatívne vysoký vzhľadom na dosahy a vplyvy pandémie ochorenia COVID-19 na spoločnosť.

„Výraznejší rast sa počas 4. štvrťroka 2020 prejavil najmä pri cenách existujúcich nehnuteľností, v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka (so 4. štvrťrokom 2019), boli ceny vyššie o 7,8 %,“ spresnili štatistici.

Ceny nových nehnuteľností medziročne vzrástli o 6,6 %. „Viditeľnejšie zníženie tempa rastu cien teda v priebehu celého minulého roku nastalo najmä pri existujúcich nehnuteľnostiach, ktoré v prvej polovici roka vykazovali rekordnú výšku rastu. Začiatkom roka to bolo vyše 15 % a v mesiacoch apríl až jún o vyše 10 %,“ porovnal úrad.

V medzikvartálnom porovnaní sa ceny voči koncu leta a začiatku jesene (voči 3. štvrťroku 2020) zvýšili o 1,1 %. Výraznejší rast sa prejavil pri cenách existujúcich nehnuteľností, kde rast voči letným mesiacom dosiahol 3,2 %, pri nových nehnuteľnostiach ceny klesli o 1,3 %.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *