Ak sa P. Pellegrini rozhodne pre vakcínu, dá sa očkovať aj Sputnikom

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

 Bratislava 21. februára (TASR) – Ak by prijal rozhodnutie, že sa dá vakcinovať, expremiér Peter Pellegrini by sa dal zaočkovať aj ruským Sputnikom V. Povedal to v diskusnej relácii TV Markíza Na telo. 

      V rámci odpovedí áno-nie líder strany Hlas-SD neodpovedal jednoznačne, že by v rámci budúcej koalície uprednostnil spojenie Hlasu so SaS a Sme Rodina pred Smerom-SD. „Určite by som preferoval koalíciu, ktorá upokojí situáciu v spoločnosti. Nebudem ale teraz rozdávať karty, na to nemám oprávnenie,“ zdôraznil. Pellegrini skritizoval novelizovanú vyhlášku ministra zdravotníctva SR Mareka Krajčího, ktorá spoplatňuje interrupcie pre ženy vo veku nad 40 rokov. „Bolo to zlé rozhodnutie,“ zdôraznil.


      Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová na rovnakú otázku odpovedala tým, že ide o kompetenciu ministra zdravotníctva. Priznáva, že o tom mohla byť diskusia, jednoznačný postoj ku kroku Krajčího neuviedla, pripomenula len, že je za ochranu života.


      Nesúhlasí zároveň so snahou odvolávať predsedníčku Výboru Národnej rady SR pre zdravotníctvo Janu Bittó Cigánikovú, ktorá ministra za vyhlášku kritizovala.


      Remišová takisto deklarovala, že po rozhodnutí člena predsedníctva strany Za ľudí Miroslava Kollára odísť z koalície „sa už žiadne odchody zo strany neplánujú“.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
2 thoughts on “Ak sa P. Pellegrini rozhodne pre vakcínu, dá sa očkovať aj Sputnikom

 • 22. februára 2021 at 11:56
  Permalink

  V súčasnej epidemiologickej situácii je možné konštatovať, že Slovensko kráča od kolektívnej imunity ku kolektívnej samovražde. Citujúc Orwella „Hovoriť pravdu v čase všeobecného klamu je revolučný čin“ je táto veta pre časť vrcholových politikov nulitným atribútom, pretože skutočnú pravdu o blokovaní vakcíny Sputnik V pre občanov nášho štátu veľmi dobre poznajú, rovnako ako aj svoj motív zahrabať ju pod zem alebo na dno oceánu. Z ich strany však ide iba o veľký dym a slabý ohník, pretože pravda sa aj sama vynorí ako Giorgioneho zrod Venuše. Krásna a čistá, zbavená všetkej lži.
  Pravdou je, že Maďarský národný ústav farmácie a bezpečnosti potravín (OGYEI) udelil povolenie ruskej vakcíne Sputnik proti vírusu COVID-19. Tento proces bol zavŕšený certifikáciou Národného centra zdravia (NNK ). Maďarská vláda týmto v záujme ochrany zdravia a života svojich občanov podporila nákup tejto vakcíny aj napriek tomu, že nebola schválená liekovou agentúrou EMA, išlo však o právnu možnosť štátu zabezpečiť ochranu zdravia svojich občanov, išlo o čas, kedy EÚ neplnila dodávky a iba malú časť vakcín zaslala Maďarsku obyčajným mikrobusom, ktorú si maďari prevzali na hranici s Rakúskom takmer ako batožinu. Minister zahraničných vecí Szijjártó Péter neváhal a bezodkladne odišiel za účelom získania Sputniku V do Moskvy. Pani ministerka Kolíková / Za ľudí / vyjadrila svoj údiv nad týmto štátnickým počinom maďarskej vlády, nemohla pochopiť, akým modus operandi to urobili, avšak tu treba pripomenúť, že pani ministerka sa narodila v Dunajskej Strede, nemala by mať jazykovú bariéru a keby zatelefonovala Viktorovi Orbánovi, určite by ju s najhlbšou úctou a potešením poučil. Dokonca by mohla „know-how“ Maďarska aj ona sama preložiť našim kompetentným orgánom z maďarského jazyka do slovenského. Pekným vzorom a príkladom jej môže slúžiť priama komunikácia kancelárky Angely Markelovej s Vladimírom Putinom v ruštine. Dodávam, že Európska únia vo svojom poslednom vyjadrení uviedla, že to, čo urobilo Maďarsko, nie je protiprávne. Aj podľa zákona platí, že čo nie je zakázané, je dovolené. Tak ako si môžu voči vlastným občanom dovoliť ich vlastní „zástupcovia ľudu“ , že nerešpektujú ich vôľu a tak tvrdošijne a bez zábran konať proti nim aj napriek tomu, že verejná mienka je výrazne naklonená práve Sputniku V a bez poskytnutia tejto vakcíny sa nebezpečne zníži počet zaočkovaných ? Sú to poslanci alebo lobbisti ? Sú to zástupcovia ľudu alebo predĺženými rukami tých, čo ich riadia a oni iba submisívne a s vďačnosťou posluhujú s nádejou vo svoju istú, avšak výlučne iba osobnú budúcnosť ?
  Pravdou je, že v Nemecku sa neprišlo dať zaočkovať vakcínou AstraZeneca veľké množstvo z d r a v o t n í c k y c h pracovníkov, a to aj napriek dohodnutým termínom. Z tejto problematickej vakcíny bude zrejme prebytok, pretože nejde o ojedinelý jav a občan chce veriť tomu, že určité záujmové skupiny nebudú vyvíjať tlaky o jej enormné umiestnenie na Slovensku – výber typu vakcíny je totiž slobodným rozhodnutím každého občana.
  Pravdou je, že český premiér Andrej Babiš vo verejnom záujme, ktorým je ochrana života a zdravia občanov Českej republiky, navštívil Maďarsko, aby zistil podmienky, za ktorých sa štát rozhodol Sputnik V povoliť. Andrej Babiš sa vyjadril: „Teraz ide o to, či vôbec dôjde k tomu, že výrobca požiada o povolenie EÚ alebo nie. A my samozrejme chceme zvážiť, že keď získame vakcínu, aby sme išli podobnou cestou ako Maďarsko, pretože skrátka ide o č a s .“ Výsledok ? Na ministerstve zdravotníctva ČR sa začali pripravovať právne možnosti, ako očkovať občanov Česka Sputnikom bez schválenia Európskou agentúrou EMA, resp. Štátnym úradom pre kontrolu liečív v ČR. Andrej Babiš pokračoval: „ Európa objednala 2,3 miliardy vakcín a dokonca predplatila 3 miliardy euro jednotlivým výrobcom, ale tí dodávajú do celého sveta, dodávky sa oneskorili a oneskorujú a nefunguje to dobre. Je to fakt a my musíme k o n a ť, n e m á m e č a s. Najlepšia vakcína je bezpečná, ale najlepšia vakcína je tá, ktorú máme hneď k dispozícii. A my jej nemáme stále dosť. Preto je to dôležité. Je dôležité, čo sa týka vakcíny, aby sme nerobili politiku. Vakcína nie je o politike, vakcína je o bezpečnosti našich občanov.“ Babiš po rokovaniach s Viktorom Orbánom povedal: „Získali sme informácie o riešení pandémie aj ako získať vakcíny mimo EÚ“.
  Je smutnou realitou, že do vakcinácie je zaplatená politika na úkor života a zdravia občanov, ktorí naďalej nezmyselne a zbytočne zomierajú len z dvoch dôvodov : Očkovanie žiadaným Sputnikom sa stalo agendou protiruských síl, ktoré sú však v podmienkach Slovenska umelo vsadeným jedom v rozpore s pamäťou národa a historickou realitou. Takisto je úmyselným zavádzaním protiruská fantazmagória predsedníčky Európskej komisie Ursuly von der Layenovej, že „ o ruskú vakcínu Sputnik V nemajú záujem ani samotní rusi“. Na dámu jej postavenia a rangu je to tak neprijateľne neprofesionálne a účelové nepravdivé „vyjadrenie“, že prípadný výsledok ňou vyslaných inšpektorov k ruskému výrobcovi by bol aj tak dopredu napísaný a opečiatkovaný, takže ruský výrobca o toto ani nemusí prejaviť záujem z prostého dôvodu – o vakcíny Sputnik V je celosvetový dopyt a Európska únia nie je pupkom sveta. Samotná Angela Merkelová sa pre stanicu ARD vyjadrila:“ Stále tvrdíme, že uvítame akúkoľvek žiadosť o schválenie EMA. Hovorila som o tom s ruským prezidentom Vladimírom Putinom a teraz už vidíme o tejto ich látke dobré dátumy“.
  Takisto je pravdou, že srbský prezident Aleksandar Vucic potvrdil, že s ruským prezidentom Vladimírom Putinom sa už dosiahla predbežná dohoda o začatí výroky SPUTNIK V.
  Bosna takisto schválila ruskú vakcínu Sputnik V a už aj začala očkovať tými, ktoré objednalo ministerstvo zdravotníctva Republiky srbskej.
  V susednom Rakúsku sa k veci vyjadril Kurz: „Nesmie existovať geopolotické tabu.“ Kurz chce po schválení v Rakúsku vyrábať Sputnik V a CoronaVac.
  Je zbytočné vymenúvať štáty, ktoré na tejto zemeguli dôverujú práve ruskému Sputniku V. Poukážem však na prípad nie veľkého, ale systémom sociálneho zabezpečenia svojich občanov nadštandardne fungujúceho štátu – republiku San Marino, ktorá sa po dôkladnom preskúmaní, zhodnotení a porovnaní s konkurenciou rozhodla pre ruskú vakcínu SPUTNIK V. V súvislosti s pandémiou COVID-19 schválila vláda San Marina v apríli 2020 zákonný dekrét, ktorého cieľom je pomoc rodinám, spoločnostiam a pracovníkom. Rodiny sú štátom podporované mesačne sumou 580.- Eur, boli vytvorené opatrenia na podporu podnikov a SZČO, bol zriadený mimoriadny Fond na podporu revitalizácie ekonomiky, výrazné opatrenia na podporu likvidity rodín a spoločností a pre oblasť zdravotníctva bol vypracovaný plán postupného návratu do obdobia fungovania pred vypuknutím pandémie.
  Tak kde je skutočná pravda o zablokovaní ruského Sputnika V ? Kde je vôľa, tam je cesta, napísal v minulosti jeden politik. Cesta existuje a ak niekto nemá vôľu po nej kráčať, nech odbočí na iný chodník. V tomto prípade by mal odísť z politiky každý, kto pracuje proti občanom vlastného štátu. Z Úradu vlády je možné len tak naľahko aj na vlastných nohách prebehnúť za veľvyslancom Ruskej federácie, vedie tam krátka cesta, zablúdiť môže len zblúdilec. Nemôžem si však odpustiť kacírsku myšlienku – z ministerstva zahraničných vecí je to totiž iba na skok. Bol by to síce malý skok pre ministra, ale veľký skok pre Slovensko … Slováci vedia čo chcú, tak nám nehádžte pod nohy balvany svojich záväzkov voči svojim vlastným veriteľom.

  Reply
 • 22. februára 2021 at 13:11
  Permalink

  Ospravedlňujem sa za svoju chybu v komentári. Autorom renesančného obrazu „Zrodenie Venuše“ je Sandro Botticcelli.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *