Akademický senát Technickej univerzity vo Zvolene odmieta novelu zákona o VŠ

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Zvolen 2. marca (TASR) – Akademický senát Technickej univerzity vo Zvolene nesúhlasí s návrhom novely zákona o vysokých školách a nepáči sa mu ani absencia verejnej diskusie pri jeho príprave. Stanovisko senátu TASR poskytla jeho tajomníčka Veronika Veľková.

Ako ďalej informuje, návrh novely mal akademický senát na stole počas svojho februárového zasadnutia a nesúhlas vyjadrilo 26 z 28 členov. Podľa nej sa tak pripájajú k stanoviskám Rady vysokých škôl (RVŠ) SR a Slovenskej rektorskej konferencie (SRK).

Podľa RVŠ SR je návrh novely zákona nekoncepčný a účelový, navrhované ustanovenia neriešia skutočné problémy vysokých škôl. „Likviduje akademickú samosprávu na vysokých školách a ich fakultách, ktorá je základným pilierom slobodného vzdelávania a tvorivej činnosti na vysokých školách v demokratickej spoločnosti,“ tvrdí RVŠ vo svojom stanovisku.

Návrh novely zákona o vysokých školách je vyjadrením pretrvávajúcej nedôvery vo vysoké školy a snahy o ich ovládnutie a podriadenie štátu, tvrdí to SRK. S navrhovanou legislatívou nesúhlasí.

Návrh novely zákona o vysokých školách sa upraví. Po utorkovom stretnutí vysokoškolských reprezentácií – Slovenskej rektorskej konferencie, Rady vysokých škôl a Študentskej rady vysokých škôl – s vedením rezortu školstva to potvrdil štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Ľudovít Paulis. Zároveň uviedol, že snahou rezortu školstva nikdy nebolo a ani nebude politizovať vysoké školstvo.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Akademický senát Technickej univerzity vo Zvolene odmieta novelu zákona o VŠ

  • 2. marca 2021 at 21:23
    Permalink

    Vysokým školám, ktoré produkujú tupcov, typu Kolíková, Matovič, Korčok, Kollár, Naď vrátne Sulíkovej nevesty, ako aj tupca, (bohužiaľ dekana) ktorý navrhol bezúhonného Vraha Lipšica na špeciálneho prokurátora je potrebné odňať licencie VŠ a školu zrušiť. Inak si tento tupý národ nezaslúži vlastný štát .

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *