Alibi Matoviča: Leto zanedbal a sám nedodržiaval pravidlá, v zime sa mu situácia vymkla spod kontroly a vyzýva ľudí

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 31. decembra (TASR) – Sprísnenie opatrení od nového roka je podľa premiéra Igora Matoviča (OĽANO) nevyhnutné na ochranu života a zdravia najbezbrannejších, teda starých a chorých ľudí. „Je to naša povinnosť, a len takto dokážeme, keď nám záleží aj na životoch cudzích ľudí, že sme ľudia,“ povedal šéf kabinetu vo videu na sociálnej sieti.

Netreba však zabudnúť na svadbu z konca leta, poslanca Šipoša (OĽaNO), kde Igor Matovič nemal rúško, pričom od občanov to vyžadoval. Teraz žiada politikov celého spektra, aj tých ktorých označuje „mafia“, aby išli príkladom a vyzývali svojich sympatizantov k dodržiavaniu opatrení. Áno, situácia je už asi taká, že treba dodržiavať nariadenia, ale zároveň je potrebné hľadať príčinu, prečo to do takého štádia muselo dôjsť. Odpoveď je jednoduchá. Jednoznačne neschopnosťou vlády ochrániť Slovensko pred hrozbou COVID-u a zlyhania plánu počas mesiacov po skončení prvej vlny.


      Matovič ďalej pozornil, že situácia je mimoriadna a najťažšia v histórii Slovenska. „Sme uprostred veľmi ťažkej krízy, máme plné nemocnice,“ uviedol. Vyzval preto ľudí, aby sa spoločnými silami urobilo všetko pre vyhnutie sa kolapsu nemocníc. „Je len na našej zodpovednosti, akú budúcnosť zdravotníkom prichystáme,“ pripomenul.


      Premiér poukázal na to, že novým koronavírusom je na Slovensku nakazený približne každý desiaty až dvadsiaty. „Riziko, že stretnete takéhoto človeka, je mimoriadne, preto vás prosím a vyzývam k tomu, buďte mimoriadne opatrní, prosím nestretajte sa s cudzími ľuďmi, ak nemusíte, nepúšťajte si k sebe domov a nechoďte na návštevy ani k druhým ľuďom, nech je to akokoľvek blízka rodina, ochránite tak samých seba aj ich,“ zhrnul Matovič.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Alibi Matoviča: Leto zanedbal a sám nedodržiaval pravidlá, v zime sa mu situácia vymkla spod kontroly a vyzýva ľudí

  • 1. januára 2021 at 11:07
    Permalink

    Matelko, Tebe už nikto neverí. Ľudia majú dosť tvojich výziev. Najlepsie by si urobil, kedy si niekam zmizol a už sa nikdy neukázal, leda tak iba v base, keď ta odsúdila.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *