Americká banka Goldman Sachs si polepšila o 153 % za 4 kvartál minulého roka oproti predchádzajúcemu roku

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


New York 19. januára (TASR) – Americká banka Goldman Sachs oznámila za 4. kvartál minulého roka prudký rast zisku, k čomu prispeli výsledky z obchodovania s dlhopismi, akciami či výsledky investičného bankovníctva. Zároveň o viac než desatinu znížila objem rezerv vyčlenených na krytie prípadných úverových strát.

Banka v utorok oznámila, že za 4. štvrťrok minulého roka dosiahla zisk 4,36 miliardy USD (3,61 miliardy eur). Oproti rovnakému obdobiu predchádzajúceho roka to predstavuje rast o 153 %. V poslednom kvartáli roka 2019 dosiahol čistý zisk banky 1,72 miliardy USD.

Zisk na akciu sa zvýšil zo 4,69 USD na 12,08 USD. Vysoko tak prekonal odhady analytikov, ktorí počítali so ziskom na akciu na úrovni 7,47 USD.

Celkové tržby banky dosiahli 11,74 miliardy USD. V medziročnom porovnaní to znamená rast o 18 %.

Príjmy z obchodovania vzrástli o 23 % na 4,27 miliardy USD, čo je najlepší výsledok banky v tejto oblasti za posledné desaťročie. Príjmy z investičného bankovníctva sa zvýšili o 27 % na 2,61 miliardy USD.

Výsledky Goldman Sachs priaznivo ovplyvnil aj nižší objem rezerv vyčlenených na krytie strát zo zlých úverov. Banka na tento účel vyčlenila vo 4. kvartáli minulého roka 293 miliónov USD, čo bolo o 13 % menej, než vyčlenila v poslednom kvartáli roka 2019.

(1 EUR = 1,2064 USD)

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *