Auto: Predaj áut v Nemecku pokračoval v novembri v poklese

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Berlín 3. decembra (TASR) – Predaj nových osobných áut v Nemecku zaznamenal pokles aj v novembri, v porovnaní s vývojom v predchádzajúcom mesiaci sa však pokles zmiernil. Poukázali na to vo štvrtok zverejnené údaje Spolkového úradu pre motorové vozidlá (KBA), na ktoré sa odvolala agentúra AFP.

Celkovo sa v najväčšej európskej ekonomike predalo v novembri 290.150 áut. Oproti rovnakému mesiacu minulého roka to znamená pokles o 3 %. Na porovnanie, v októbri pokles dosiahol 3,6 %. Aj v porovnaní so situáciou na jar, keď nástup nového koronavírusu viedol k odstaveniu veľkej časti ekonomiky, je pokles predaja v jesenných mesiacoch miernejší.,

Čo sa týka novembra, jedinou automobikou, ktorá zaznamenala medziročný rast predaja, bola americká Tesla, dodal KBA. Lídrom na trhu zostal Volkswagen s 18-percentným podielom. Na druhom mieste je Mercedes-Benz s 11 % a na treťom BMW s 8,5 % trhu.

Nemecká asociácia automobilového priemyslu (VDA) očakáva, že za celý rok 2020 klesne predaj áut v krajine oproti predchádzajúcemu roku o 20 %. „Pandémia spôsobila bezprecedentný prepad na nemeckom trhu osobných áut,“ uviedla prezidentka VDA Hildegard Müllerová s tým, že „mierne zotavenie v 2. polroku nedokáže vykompenzovať prepad zo začiatku roka“.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *