B. Johnson požaduje od EÚ ústup od jej požiadaviek, inak obchodná dohoda nebude

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Londýn 9. decembra (TASR) – Britský premiér Boris Johnson varoval Európsku úniu, že ak chce uzatvoriť s Londýnom obchodnú dohodu, musí ustúpiť od svojich požiadaviek. Tie sú podľa Johnsona neprijateľné.

Riziko chaotického konca niekoľkoročnej brexitovej krízy v posledných dňoch výrazne vzrástlo. Do ukončenia prechodného obdobia zostávajú približne tri týždne, medzi Bruselom a Londýnom však stále pretrvávajú nezhody. Ide o tri oblasti, pričom najväčšie napätie vyvoláva otázka rybolovných práv v britských vodách. S cieľom pokúsiť sa situáciu riešiť pricestuje Johnson v stredu večer do Bruselu, kde bude o nevyriešených otázkach diskutovať s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou.

Johnson už v utorok (8. 12.) naznačil, že Británia by mohla rokovania ukončiť, ešte jasnejšie sa však vyjadril v stredu. Ako povedal na pôde britského parlamentu, Brusel od Britov požaduje, aby sa v budúcnosti prispôsobovali pravidlám EÚ, ináč budú potrestaní, a zároveň chce, aby sa v súvislosti s rybolovom vzdali kontroly nad britskými výsostnými vodami. „Neverím, že by nejaký predseda vlády na takéto podmienky pristúpil,“ povedal Johnson.

Dodal, že je možné dosiahnuť „dobrú dohodu,“ avšak EÚ musí od svojich požiadaviek ustúpiť. Zároveň zopakoval, že Británia bude prosperujúcou krajinou, či dohodu s Bruselom uzatvorí alebo nie.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *