B. Johnson zopakoval, že Británia a EÚ zrejme nedosiahnu obchodnú dohodu

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Londýn 15. decembra (TASR) – Britský premiér Boris Johnson v utorok pred svojimi ministrami zopakoval, že najpravdepodobnejším výsledkom pobrexitových rokovaní s Európskou úniou (EÚ) je, že nedospejú k dohode. Jeho tím sa však naďalej bude snažiť vyrokovať obchodnú dohodu, dodal Johnsonov hovorca.

Johnson pred kabinetom zdôraznil, že „chce dosiahnuť obchodnú dohodu, ale nie za každú cenu, a zopakoval, že akákoľvek dohoda musí rešpektovať nezávislosť a suverenitu Veľkej Británie,“ povedal hovorca. „Premiér jasne povedal, že nemožnosť dosiahnutia dohody a ukončenie prechodného obdobia s podmienkami, ako má Austrália, je najpravdepodobnejším výsledkom, ale zaviazal sa k pokračovaniu rokovaní o zvyšných sporných oblastiach,“ dodal.

Austrália nemá obchodnú dohodu s EÚ.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *