B. Kollár: Hlasovanie o núdzovom stave bude tesné, lídri hovorili o Krajčího demisii, uviedol pred dnešným stretnutím so Z. Čaputovou a I. Matovičom

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Foto: TASR – Jaroslav Novák

Bratislava 23. februára (TASR) – Hlasovanie o núdzovom stave v Národnej rade (NR) SR zrejme bude tesné, očakáva to predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina). Pred utorkovým stretnutím s prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou a premiérom Igorom Matovičom (OĽANO) uviedol, že zrejme bude problém dodať na stredajšie (24. 2.) hlasovanie v pléne 76 koaličných poslancov. Zatiaľ však podľa jeho slov rátajú s tým, že ich príde dostatok. Potvrdil tiež, že lídri koalície hovorili o možnosti demisie ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽANO). Rozhodnutie je však podľa šéfa parlamentu na premiérovi.

„Budeme mať asi problém dať 76 koaličných poslancov, takže budeme to naozaj počítať a keď to vyjde, tak to bude naozaj veľmi tesné,“ povedal Kollár. Problém vysvetlil tým, že veľa poslancov je chorých a v karanténe. Ak by sa nepodarilo odsúhlasiť núdzový stav v pléne, budú podľa neho hľadať ďalšie riešenie. Plán B však zatiaľ podľa neho nie je, pretože rátajú s účasťou dostatočného počtu poslancov.

Otázku demisie ministra Krajčího podľa Kollára na koaličnej rade neotvorili. Potvrdil však, že o tejto alternatíve hovorili na stretnutí lídrov. „Sedeli sme ako štyria lídri a tam sme sa bavili aj o tejto alternatíve,“ uviedol. Nepovedal však, či je demisia ministra v hre. „Všetko je na pleciach pána premiéra, keď sa rozhodne áno, tak áno, keď sa rozhodne nie, tak nie,“ dodal.

Pracovný okrúhly stôl o ďalších krokoch a opatreniach, ktoré pomôžu zlepšiť epidemiologickú situáciu na Slovensku, sa uskutoční dnes, v utorok 23. februára o 13.00 h v priestoroch Úradu vlády SR v Bratislave. Pozvanie predsedu vlády SR Igora Matoviča prijali vedci a odborníci – epidemiológovia, infektológovia a analytici.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
One thought on “B. Kollár: Hlasovanie o núdzovom stave bude tesné, lídri hovorili o Krajčího demisii, uviedol pred dnešným stretnutím so Z. Čaputovou a I. Matovičom

  • 23. februára 2021 at 15:49
    Permalink

    Od pána predsedu parlamentu a predsedu strany Sme rodina Borisa Kollára sme sa dnes dozvedeli, že s vysokou pravdepodobnosťou v rámci bodu A nebude mať koalícia dosť koaličných poslancov k hlasovaniu o predĺžení núdzového stavu. Ak by sa nepodarilo predĺžiť núdzový stav, doplnil, štvorkoalícia bude musieť nájsť nejaký plán B, ktorý zatiaľ takisto nemá. Existuje však aj plán, ktorý by bolo možné zaradiť pod bod C, a to splnenie predvolebného sľubu – EXEKUČNÁ AMNESTIA, ktorú je možné bez akýchkoľvek technických a iných komplikácií vypracovať aj kancelárii Národnej rady. Na Slovensku totiž existujú dva inštitúty, ktorým sa darí aj keď nebudeme mať na chleba: Exekúcie a tzv. dobrovoľné dražby. A čím budeme chudobnejší, prídeme o prácu ako jediný zdroj príjmov a živobytie, zrušíme svoje živnosti, pozatvárame svoje prevádzky, zostane nám viacej času položiť svoje hlavy pod gilotínu a podrobiť sa exekúciám, pretože nie pred voľbami sľubovaná Exekučná amnestia, ale EXEKUČNÉ ELDORÁDO je našou tvrdou životnou realitou. A čím sme viac na mizine, tým sa lepšie exekvuje. Slovenský volič je však ako betlehemský baránok – nepýta sa svojej milovanej politickej strany, ktorú s takou láskou volil : Kdeže sú tie predvolebné sľuby o exekučnej amnestii, vďaka ktorým sa dostala do parlamentu ? U nás na Slovensku je všetko na báze dobrovoľnosti: Dobrovoľne sme sa podrobili celoplošnému testovaniu a takisto sa dobrovoľne podrobujme aj DOBROVOĽNÝM DRAŽBÁM. Inak ani diablov advokát by si nevymyslel lepší názov pre inštitút, ktorým prídete o jediné obydlie a strechu nad hlavou a šup na ulicu. Na výkon dobrovoľných dražieb Vám síce vláda ako kozmetickú náplasť naordinovala určité časové moratórium, ale naše dražobné spoločnosti vedia čítať kalendár a tým aj termíny dražieb, veď rozhodujúcim faktorom tu predsa nie je čas – na každého príde, poradník je dlhý, ceny nehnuteľností sa budú znižovať / pri dobrom organizovaní dražby obzvlášť v 2., 3., 4., 5. kole /. Je neprípustné, aby zákonodarný zbor Slovenskej republiky žil v akejsi vlastnej „bubline“, ktorá akoby iba abstraktne bez vnímania reality obiehala okolo zemegule – pričom osudy a životy občanov nášho štátu sú im tak vzdialené ako fotky z Marsu, ktoré nám posiela robotický prieskumník NASA Perseverance. Kde však niet otázok, tam niet odpovedí, tak začnime klásť vládnucim politikom konečne aj otázky, lebo im zatiaľ vyhovuje to staré známe : Čo je to za politika, ktorý nevie ani sľúbiť ? Nuž a naši politici zatiaľ docielili dve svetové prvenstvá – v počte úmrtí na Covid – 19 a v planých sľuboch. Lenže z tých sa dobre žije iba im, my z nich svoje rodiny neuživíme. Tým, ktorý má sociálne cítenie a cíti spolupatričnosť so svojím národom, je Anton Hrnko. Silou svojej osobnosti a morálnej autority by práve on mohol prevziať gesciu nad uvedením exekučnej amnestie do života.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *