B. Kollár: Máme rozdelené mandáty v parlamente. Je úplne irelevantné, ako kde dnes vychádzajú prieskumy.

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 23. decembra (TASR) – Štvorkoalícia musí dovládnuť spolu, nikto sa z nej nemá vylučovať. Komunikácia medzi koaličnými partnermi je však veľakrát nešťastná. V rozhovore pre TASR to skonštatoval predseda Národnej rady (NR) SR a líder Sme rodina Boris Kollár. Ak by sa premiér Igor Matovič (OĽANO) rozhodol pre rekonštrukciu vlády, je to jeho právo, hovorí Kollár. Tvrdí tiež, že nenapáda svojich koaličných partnerov. Premiér je podľa neho v ťažkej situácii, pretože atmosféra je „vybičovaná“. Myslí si tiež, že strana SaS „dosť nešťastne komunikuje“.

„Musíme dovládnuť spolu, som za to, aby sme komunikovali spolu, nikoho nevylučovali,“ povedal pre TASR Kollár. Koalícia je podľa neho pevná a súdržná. Za veľmi nešťastné Kollár považuje odkazovanie si cez médiá. Vrhá to podľa neho zlé svetlo na celú vládu, pričom na koaličných radách je komunikácia bezproblémová. „Tam to odsýpa, vieme si dohodnúť vec, ale navonok to vyzerá veľmi zle. Mrzí ma, že niekto si potrebuje dávať statusy a napádať všetky dohody a vybíjať z toho politický kapitál na úkor troch politických strán. To ma trošku mrzí,“ skonštatoval. Dodal, že problémy s komunikáciou sú zanedbateľné oproti vládnutiu bývalej garnitúry, ktorá podľa neho zneužívala mocenské zložky.

Kollár tvrdí, že nenapáda žiadnu z koaličných strán a ani Matoviča. „Keby som začal verejne napádať premiéra, urážať ho, asi by ten vzťah ani ku mne nebol veľmi priateľský, takže si myslím, že každý si vzťahy vytvára svojím konaním,“ povedal s tým, že nie je správne riešiť vzťahy cez médiá a sociálne siete.

„Myslím si, že SaS dosť nešťastne komunikuje, no som presvedčený, že my ako štvorkoalícia musíme dovládnuť. Nebolo by dobré, keby sme sa delili, aby sme niekoho vyhadzovali. A to je jedno, či SaS, Za ľudí alebo nás,“ povedal s tým, že v tak ťažkej situácii sa nemá útočiť na členov vlády. „Ja by som len tak do premiéra alebo hociktorého člena vlády nekopal. (…) Spolu sme dostali mandát. Nebudem útočiť ani na premiéra, ale ani na Sulíka,“ doplnil.

Rekonštrukcia vlády podľa Kollára nehrozí. „Máme rozdelené mandáty v parlamente. Je úplne irelevantné, ako kde dnes vychádzajú prieskumy. Dôležité je, koľko máte poslancov v parlamente. A tam je to jasné. Keď sa premiér rozhodne, že bude robiť nejakú rekonštrukciu vlády alebo bude niektorých ministrov vymieňať, je to na ňom, je to jeho právo. Je to právo každého premiéra, nielen Igora Matoviča, aby si zvolil svojich ministrov,“ uzavrel Kollár.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *