B.Kollár odmieta, že by zasahoval do opatrení súvisiacich s fungovaním prevádzok

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 5. januára (TASR) – Predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina) vylučuje dohady, že by sa akékoľvek opatrenia zavádzali s ohľadom na jeho osobu. V reakcii na tvrdenia predsedu mimoparlamentnej strany Hlas-SD Petra Pellegriniho to pre TASR uviedla Kollárova hovorkyňa Michaela Jurcová. Pripomenula, že Kollár vlastní aj reštaurácie, ktoré sú dlhodobo uzavreté. Dodala, že v prípade lyžiarskych stredísk i reštaurácií Kollár rešpektuje nariadenia a riadi sa nimi.

„Chceme znova zdôrazniť, že Boris Kollár vlastní aj sieť reštaurácií, ktoré sú pre nariadenia dlhodobo uzavreté, pričom niektoré z nich museli svoju prevádzku aj úplne ukončiť. Ako v prípade reštaurácií, tak aj pri lyžiarskych strediskách predseda Kollár plne rešpektuje a riadi sa nariadeniami hlavného hygienika,“ uviedla Jurcová pre TASR.

Kollár podľa nej rešpektuje aj následné uzavretie lyžiarskych stredísk. „Predseda akceptoval každé jedno odporúčanie a žiaden zásah z jeho strany smerom k opatreniam nikdy nebol ani nebude,“ doplnila.

Pellegrini v utorok avizoval podanie trestného oznámenia na premiéra Igora Matoviča (OĽANO) a členov vlády. Strana má podozrenie napríklad zo spáchania trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa. Hovoril o podozrení z účelového upravovania opatrení v prospech ľudí, ktorým ostali otvorené prevádzky. Z otvorených lyžiarskych stredísk benefitoval podľa neho aj predseda parlamentu.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *