Biden označil Putina za vraha, Rusko povolalo svojho veľvyslanca v USA do Moskvy

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Moskva 17. marca (TASR) – Ruského veľvyslanca v USA Anatolija Antonova povolali do Moskvy na konzultácie v súvislosti s analýzou vzťahov medzi Ruskom a Spojenými štátmi, oznámila v stredu hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Marija Zacharovová. Informovala o tom agentúra TASS.

Antonova podľa jej slov do Moskvy povolali s cieľom zistiť, „čo robiť a ktorým smerom sa pohnúť“ v kontexte vzťahov s USA. Moskva má podľa Zacharovovej záujem zabrániť nezvratnej degradácii vzťahov s Washingtonom.

Americký prezident Joe Biden v rozhovore pre stanicu ABC News odvysielanom v stredu pohrozil ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi, že ponesie následky za údajné zasahovanie do amerických prezidentských volieb, ktoré sa konali vlani v novembri, pripomína agentúra AFP.

Putin podľa Bidena „zaplatí“ za to, že sa údajne pokúšal podkopať Bidenovu kandidatúru v amerických prezidentských voľbách v roku 2020, ako sa píše v správe amerických tajných služieb zverejnenej v utorok.

V 15-stranovej správe sa uvádza, že šéf Kremľa povolil operácie, ktoré mali za cieľ uškodiť kandidátovi Demokratickej strany Bidenovi a ich zámerom bolo dopomôcť k znovuzvoleniu exprezidentovi Donaldovi Trumpovi. Ruské veľvyslanectvo v USA tieto tvrdenia v stredu označilo za nepodložené.

Na otázku moderátora, či považuje Putina, ktorý je obviňovaný z tvrdých zákrokov voči svojim oponentom, za „vraha“, Biden odpovedal „áno“. Ide o výrazný kontrast oproti vyjadreniam jeho predchodcu Trumpa, ktorý odmietal povedať na Putinovu adresu čokoľvek negatívne, komentovala agentúra AFP.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
4 thoughts on “Biden označil Putina za vraha, Rusko povolalo svojho veľvyslanca v USA do Moskvy

 • 17. marca 2021 at 21:33
  Permalink

  Amerikáni si zvolil vola a ten čo povie ani pára volov späť nestiahne.

  Reply
 • 17. marca 2021 at 23:51
  Permalink

  Kto Biden? … to UCHYLNE PPRASA!
  Tento senilny stárý c*c*t, nevie kto je, kde je a čo robí.

  Reply
 • 18. marca 2021 at 15:25
  Permalink

  Je to proste idiot . Trumpa som nijako nemusel , ale tento dement už napáchal toľko hovadín , čo Trump nestihol za celé svoje prezidentovanie .

  Reply
 • 18. marca 2021 at 20:28
  Permalink

  Byť teraz proti Rusku je moderné. Nemá to nič spoločné s demokraciou. Tá by malá byť v niečom inom.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *