Bizarné vyjadrenie B.Kollára: Verím, že D.Lipšic má všetky predpoklady, aby vrátil dôveru odbornej aj laickej verejnosti vo svoj úrad

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Foto: TASR – Pavel Neubauer

Bratislava 15. februára (TASR) – Najdôležitejšou úlohou nového šéfa Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Daniela Lipšica bude prinavrátenie dôvery laickej i odbornej verejnosti v justíciu a spravodlivosť. Skonštatoval to predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina) po tom, ako Lipšic v pondelok zložil sľub a začalo mu plynúť sedemročné funkčné obdobie.

„Najdôležitejšou úlohou novozvoleného špeciálneho prokurátora bude prinavrátiť dôveru jednak odbornej, ale aj laickej verejnosti. Pevne verím a dúfam, že novozvolený špeciálny prokurátor má všetky predpoklady, aby túto úlohu splnil,“ uviedol Kollár.

Podpredseda NRSR Milan Laurenčík (SaS) verí, že Lipšic má najlepšie predpoklady, schopnosti aj znalosti na to, aby sa mu v tejto oblasti darilo. Praje mu, aby krajine priniesol nádej na spravodlivé Slovensko, kde budú dobré zákony platiť pre všetkých rovnako.

Poslanci parlamentu zvolili Lipšica do funkcie v piatok (5. 2.) 79 hlasmi zo 117 prítomných. Národná rada SR volila špeciálneho prokurátora po tom, ako sa obvinený Dušan K. vzdal tejto funkcie. Stať sa šéfom Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) umožnila Lipšicovi zmena zákona, vďaka ktorej mohol na túto funkciu kandidovať aj neprokurátor.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


2 thoughts on “Bizarné vyjadrenie B.Kollára: Verím, že D.Lipšic má všetky predpoklady, aby vrátil dôveru odbornej aj laickej verejnosti vo svoj úrad

 • 15. februára 2021 at 16:52
  Permalink

  Dnešným dňom som stratil aj posledné zrnko dôvery v akúkoľvek štátnu inštitúciu. Táto „JUNTA“, čo sa zásluhou Bratislavčanov dostala k moci, nech úraduje len po Trnavu. Hambím sa že som bol príslušníkom tak tupého národa.

  Reply
 • 15. februára 2021 at 19:02
  Permalink

  Farizej zložil sľub do rúk mafiána. To bude naozaj „špeciálny“ prokurátor, ktorý môže vzbudiť dôveru len u mentálnych úbožiakov. Niečo podobné sa v minulosti mohlo stať len paródiách.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *