Blanár:Chrániť vonkajšie hranice Schengenu je dôležité, sme v ňom 13 rokov

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 21. decembra (TASR) – Chrániť vonkajšie hranice Schengenu je dôležité, aby sme si mohli zachovať voľný pohyb v rámci Európskej únie. Pri príležitosti 13. výročia vstupu Slovenska do Schengenského priestoru to uviedol podpredseda Národnej rady (NR) SR Juraj Blanár (Smer-SD).

„Dvadsiateho prvého decembra 2007 sme sa stali súčasťou Schengenského priestoru, vďaka čomu sme mohli už cestovať do členských štátov bez pasu, bez zbytočných kontrol. Tak sme si na to zvykli, že to berieme už ako samozrejmosť. Aj keď teraz je cestovanie obmedzené, táto vymoženosť nám ostane,“ skonštatoval Blanár s tým, že Slovensku sa podarilo dostať do Schengenu za vlády Smeru-SD.

Pripomenul migračnú krízu a ohrozenie hraníc. V tejto súvislosti zdôraznil, že je naďalej našou zodpovednosťou chrániť vonkajšie hranice EÚ, „aby sme si mohli zachovať vo vnútri EÚ voľný pohyb tak, ako je to doteraz“.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *