Boje táborov v Sme rodina? Kollár navrhol pozastaviť funkciu Pčolinskému. Krajniak voči Pčolinskému vidí sprísahanie. Mišíková nevidí dôvod na väzbu

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 12. marca (TASR) – Šéf rezortu práce Milan Krajniak (Sme rodina) vníma zadržanie Vladimíra Pčolinského ako snahu zbaviť ho funkcie šéfa Slovenskej informačnej služby (SIS). „Myslím si, že je to mocenský zápas,“ uviedol minister po piatkovom rokovaní vlády.

„Dúfam, že po tom, keď bude riaditeľ SIS zbavený mlčanlivosti, tak sa dozviete zaujímavé informácie, ktoré vás možno prekvapia,“ zdôraznil. Dočasné postavenie šéfa SIS mimo služby považuje vzhľadom na zadržanie za správne. Na prezidentku apeluje, aby po prijatí žiadosti čím skôr Pčolinského pozbavila aj povinnosti mlčanlivosti.

Krajniak zadržanie vníma ako spravodajskú hru. „Niekomu veľmi nevyhovovalo, že SIS posielala opakovane oprávneným osobám veľmi nelichotivé informácie,“ podotkol.

Dôvodom zadržania šéfa SIS majú byť podozrenia z korupcie. Úrad špeciálnej prokuratúry stále zadržanie nekomentoval. Pčolinský je nominantom Sme rodina. SIS vedie od apríla 2020.

Bratislava 12. marca (TASR) – V prípade obvineného riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimíra Pčolinského nie sú podľa jeho obhajkyne Evy Mišíkovej žiadne dôvody na väzobné stíhanie. Uviedla to v piatok v budove Prezídia Policajného zboru (PPZ), kde sa dostavila na úkon s klientom.

„Dnes bude ešte jeden úkon, ktorý som včera namietala, že nebol vykonaný. Takže počkáme si na výsluch a na ďalší postup prokurátora. Pokiaľ by podávali návrh na vzatie do väzby, tam podľa môjho názoru nie sú žiadne dôvody väzby a ešte je otázka ďalšieho materiálneho znaku, a to dôvodnosti trestného konania,“ zdôraznila.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová zatiaľ nedostala žiadosť o pozbavenie povinnosti mlčanlivosti riaditeľa SIS, ktorého vo štvrtok (11. 3.) zadržala Národná kriminálna agentúra (NAKA). „Nemôžeme riadne uplatňovať právo na obhajobu vrátane listinných dôkazov, ktoré preukazujú, že na tomto konaní, ktoré je predmetom skutku, môj klient sa nijakým spôsobom nepodieľal. Ale nemôže tieto skutočnosti uvádzať vo svojej výpovedi, pokiaľ zbavený mlčanlivosti nebude,“ upozornila v tejto súvislosti Mišíková.

Podľa jej názoru mal vyšetrovateľ o zbavenie mlčanlivosti žiadať urgentne, pretože ide nielen o príslušníka SIS, ale o riaditeľa, ktorému sa dáva za vinu, že zneužil svoju právomoc.

V budove PPZ vypovedá pred vyšetrovateľom aj podnikateľ Zoroslav K., obvinený v súvislosti s podplácaním Pčolinského. Mal mu poskytnúť úplatok vo výške 40.000 eur, aby ho SIS nesledovala. Sumu si mal rozdeliť s bývalým námestníkom tajnej služby Borisom B.

Exnámestník je obvinený v rámci minuloročnej policajnej akcie Judáš a Zoroslav K. zase v rámci akcie Víchrica. Obaja sú aktuálne väzobne stíhaní.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
2 thoughts on “Boje táborov v Sme rodina? Kollár navrhol pozastaviť funkciu Pčolinskému. Krajniak voči Pčolinskému vidí sprísahanie. Mišíková nevidí dôvod na väzbu

 • 12. marca 2021 at 18:54
  Permalink

  To je škoda. Miki Černák mal už na Lipšicov príkaz vyfasovaný nový boxer s koženou rukavicou.
  Kolíková ho obstarala bez výberového konania.

  Reply
 • 13. marca 2021 at 11:56
  Permalink

  Vidíte „SMER-áci“ babráci?! Tak sa robí korupcia. V utajenom režime! Keby ste to robili tak ako „demokrati“, tak dnes vaši bývalí „kamoši“ nemuseli „spievať“, ani bručať v base. ;-)

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *