Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 1. februára (TASR) – Obvinený Peter B. v rámci akcie Mýtnik bude stíhaný väzobne. V pondelok o tom rozhodol sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku. TASR o tom informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

„Dôvodom väzby u obvineného Petra B. je obava z ovplyvňovania svedkov, teda kolúzna väzba. Súd neakceptoval návrh na preventívnu väzbu. Obvinený podal proti rozhodnutiu sťažnosť, prokurátor sa vyjadrí v zákonnej lehote,“ doplnila.

Dodala, že sudca zároveň u tohto obvineného zamietol žiadosť o nahradenie väzby prevzatím záruky dôveryhodnou osobou, rovnako zamietol žiadosť o nahradenie väzby písomným sľubom a tiež žiadosť o nahradenie väzby dohľadom probačného a mediačného úradníka.

Vzatý do väzby bol aj bývalý šéf IT sekcie finančnej správy Milan G. „Dôvodom väzby u obvineného Milana G. je obava z ovplyvňovania svedkov, teda kolúzna väzba. Obvinený podal proti rozhodnutiu sťažnosť,“ spresnila hovorkyňa.

Okrem nich súd v pondelok poslal do väzby aj exšéfa finančnej správy Františka I. a Janu R.

„Rozhodnutie nie je právoplatné, o sťažnostiach bude rozhodovať Najvyšší súd SR,“ doplnila Kudjáková.

František I., Milan G. a Jana R. sú stíhaní za obzvlášť závažný zločin porušovania povinností pri správe cudzieho majetku, podnikateľ Peter B. za zločin prijímania úplatku.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Brhel bude stíhaný väzobne

  • 1. februára 2021 at 17:52
    Permalink

    Keď chcú bojovať s terorizmom, začať vládou a jej komandom.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *