Košice: Po požiari bytu evidujú zranených, podľa hlásenia išlo o výbuch

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


 Košice 9. decembra (TASR) – Niekoľko ľudí, vrátane detí, utrpelo zranenia v dôsledku požiaru bytu na Ovručkej ulici na košickom sídlisku Dargovských hrdinov, ktorý vypukol v stredu večer. Prvotné hlásenia na tiesňovú linku hovorili o výbuchu. Pre TASR to uviedol operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Košiciach s tým, že táto informácia sa zatiaľ nepotvrdila.


      „Na piatom poschodí došlo k požiaru, sú tam všetky naše jednotky a záchranné zložky. Podľa našich informácií je v opatere rýchlej zdravotnej pomoci 16 dospelých a tri deti,“ povedal pre TASR. Ako dodal, to, či došlo k výbuchu a následne požiaru, určí zisťovateľ príčin požiaru.


      Podľa hovorcu mesta Košice Vladimíra Fabiana došlo k explózii medzi 19.00 h a 20.00 h. „Pravdepodobne ide o výbuch plynu,“ informoval s tým, že primátor Jaroslav Polaček spolu s členmi krízového štábu vyrazili na miesto.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Košice: Po požiari bytu evidujú zranených, podľa hlásenia išlo o výbuch

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *