MS SR: Zranenia policajného exprezidenta Milana L. nezavinila cudzia osoba

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 17. decembra (TASR) – K zraneniu obvineného bývalého policajného prezidenta Milana L. došlo bez zavinenia inej osoby. Potvrdila to kontrola na základe poverenia ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej (Za ľudí). Z kontroly vyplýva, že postup Zboru väzenskej a justičnej stráže bol v tejto súvislosti adekvátny a zákonný. TASR o tom informoval hovorca Ministerstva spravodlivosti (MS) SR Peter Bubla.

Kontrola podľa Bublu vyhodnotila všetky relevantné záznamy z Ústavu na výkon väzby Prešov vrátane kamerového záznamu a ďalšie informácie získané priamo v Nemocnici pre obvinených a odsúdených v Trenčíne od ošetrujúceho lekára a samotného obvineného.

Výsledok kontroly potvrdil, že k zraneniu obvineného Milana L. došlo bez zavinenia inej osoby.

„Žiadna z informácií prezentovaná médiami k okolnostiam vzniku poranenia (napadnutie), rozsahu poranení (krvácanie do mozgu, viacnásobná zlomenina nadočnicového oblúka, opakovaná resuscitácia, oko mimo očnej jamky, 11-hodinová operácia) nebola potvrdená, respektíve bola vyvrátená,“ dodal Bubla.

Kontrolu vykonala štvorčlenná kontrolná skupina poverených zamestnancov ministerstva spravodlivosti.

Policajný exprezident sa mal zraniť nešikovným pádom vo väzbe v Prešove. Zranené má mať oko. Právny zástupca Milana L. Matúš Beresecký potvrdil, že k zraneniu nedošlo úmyselným a ani cudzím zavinením.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *