Briti odmietajú uznať plný diplomatický štatút delegácii EÚ v Londýne

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Brusel 21. januára (TASR) – Spojené kráľovstvo odmieta udeliť plný diplomatický štatút veľvyslancovi Európskej únie v Londýne Joaovi Vale de Almeidovi a jeho tímu zo Stáleho zastúpenia EÚ. Informovala o tom vo štvrtok stanica BBC.

Britské ministerstvo zahraničných veci nesúhlasí s uznaním rovnosti diplomatov EÚ s tými, ktorí osobitne zastupujú každý štát, a s poskytnutím rovnakých privilégií z dôvodu, že EÚ nie je štát.

EÚ má po celom svete 143 delegácií, ktoré majú rovnaké postavenie ako národné diplomatické misie.

Podľa BBC šéf diplomacie EÚ Josep Borrell zaslal v tejto súvislosti list britskému ministrovi zahraničných vecí Dominicovi Raabovi, v ktorom naznačil svoje „hlboké znepokojenie“ a upozornil, že postoj Londýna nie je primeraným základom pre dohodu.

„Neodráža to osobitnú povahu EÚ a ani to nezodpovedá budúcim vzťahom medzi EÚ a Spojeným kráľovstvom ako dôležitou treťou krajinou,“ uviedol Borrell.

BBC upozornilo, že predstavitelia EÚ vnímajú tento postoj Spojeného kráľovstva ako „malichernosť a pokrytectvo“, lebo kým bola Británia členským štátom Únie, nemala problém súhlasiť s udelením plného diplomatického štatútu delegáciám EÚ vo svete.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


2 thoughts on “Briti odmietajú uznať plný diplomatický štatút delegácii EÚ v Londýne

 • 21. januára 2021 at 17:52
  Permalink

  Ak by im to chceli vrátiť, tak rovnako ako to robili predtým v Británii
  Na vstupe uvádzali NON BRITISH….
  Teraz by sa mala zaviesť brána BRITISH ONLY a riadne ich sekírovať

  Reply
 • 21. januára 2021 at 22:17
  Permalink

  Nuž myslím, že tu by stačila odpoveď – – TOTO JE BREXIT, ZVYKAJTE SI!
  .
  Ako minule povedal colník, keď habal chlieb zo šunkou….
  .
  EÚ nie je štát, ani konfederácia – takže jej potentáti naozaj nemajú čo vyžierať privilégiá, na ktoré si už očividne zvykli!!!

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *