Britská ekonomika vzrástla aj v októbri, rast sa však prudko spomalil

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Londýn 10. decembra (TASR) – Britská ekonomika vzrástla v októbri šiesty mesiac po sebe, rast bol však zároveň najslabší za toto obdobie. Poukázali na to vo štvrtok zverejnené údaje britského štatistického úradu.

Hrubý domáci produkt (HDP) Británie vzrástol v októbri medzimesačne o 0,4 %, zatiaľ čo v septembri rast dosiahol 1,1 %. V porovnaní s aprílom je októbrový HDP o 23,4 % vyšší, oproti februárovej úrovni však stále zaostáva o 7,9 %. Február bol posledným mesiacom pred nástupom pandémie nového koronavírusu.

Podľa štatistického úradu sa pod výrazné spomalenie rastu ekonomiky do veľkej miery podpísal kľúčový sektor služieb. Síce pokračoval v raste, jeho tempo sa však spomalilo na 0,2 %, zatiaľ čo v septembri dosiahlo 1 %.

V medziročnom porovnaní klesla ekonomika Británie v októbri o 8,2 %. Tempo poklesu sa tak čiastočne spomalilo, keď v septembri medziročný pokles predstavoval 8,4 %. Ekonómovia odhadujú, že na úroveň spred nástupu pandémie sa britská ekonomika nedostane skôr ako koncom roka 2022.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *