Britská filmová akadémia odovzdala osem cien, zvyšných 17 udelí v nedeľu

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Londýn 11. apríla (TASR) – Britská akadémia filmových a televíznych umení (BAFTA) udelila v sobotu osem cien v prevažne technických kategóriách, pričom dve z nich vyhral film „Ma Rainey’s Black Bottom“. Odovzdávanie tohtoročných cien bude pokračovať v nedeľu večer, informovala britská verejnoprávna stanica BBC.


      Film „Ma Rainey’s Black Bottom“ o priekopníckej bluesovej speváčke Ma Raineyovej získal cenu za najlepšie kostýmy aj najlepšie masky a účesy.


      Cenu za najlepšie vizuálne efekty získal triler Tenet od režiséra Christophera Nolana. Najlepšiu výpravu mal podľa akadémie biografický film Mank v réžii Davida Finchera. Cenu za najlepší zvuk získal snímok Sound of Metal (Zvuk Metalu).


      Ceremónia sa začala spomienkou na britského princa Philipa, ktorý zomrel v piatok ráno vo veku 99 rokov. Práve manžel kráľovnej Alžbety II. sa stal v roku 1959 prvým prezidentom BAFTA, pripomína agentúra DPA.


      Aj druhý večer tohtoročného odovzdávania cien sa odohrá pre pretrvávajúce protipandemické opatrenia v prevažne virtuálnej forme.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *