Britská filmová akadémia odovzdala osem cien, zvyšných 17 udelí v nedeľu

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Londýn 11. apríla (TASR) – Britská akadémia filmových a televíznych umení (BAFTA) udelila v sobotu osem cien v prevažne technických kategóriách, pričom dve z nich vyhral film „Ma Rainey’s Black Bottom“. Odovzdávanie tohtoročných cien bude pokračovať v nedeľu večer, informovala britská verejnoprávna stanica BBC.


      Film „Ma Rainey’s Black Bottom“ o priekopníckej bluesovej speváčke Ma Raineyovej získal cenu za najlepšie kostýmy aj najlepšie masky a účesy.


      Cenu za najlepšie vizuálne efekty získal triler Tenet od režiséra Christophera Nolana. Najlepšiu výpravu mal podľa akadémie biografický film Mank v réžii Davida Finchera. Cenu za najlepší zvuk získal snímok Sound of Metal (Zvuk Metalu).


      Ceremónia sa začala spomienkou na britského princa Philipa, ktorý zomrel v piatok ráno vo veku 99 rokov. Práve manžel kráľovnej Alžbety II. sa stal v roku 1959 prvým prezidentom BAFTA, pripomína agentúra DPA.


      Aj druhý večer tohtoročného odovzdávania cien sa odohrá pre pretrvávajúce protipandemické opatrenia v prevažne virtuálnej forme.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *