Bulharsko: Strana GERB získala podľa čiastočných výsledkov 24,2 percenta hlasov

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Sofia 5. apríla (TASR) – Stredopravá strana GERB (Občania za európsky rozvoj Bulharska) bulharského premiéra Bojka Borisova získala v nedeľňajších parlamentných voľbách 24,2 percenta hlasov. Vyplýva to z čiastočných oficiálnych výsledkov po zrátaní 42,5 percenta hlasov, o ktorých v pondelok informovala tamojšia ústredná volebná komisia.


      Na druhom mieste so ziskom 19 percent hlasov skončila nová protisystémová strana populárneho speváka a televízneho moderátora Slavia Trifonova ITN (Je aj taký národ), píše agentúra Reuters. Ďalšia v poradí skončila opozičná Bulharská socialistická strana (BSP) so 14,9 percenta hlasov.


      Politické zoskupenie troch strán s názvom Demokratické Bulharsko (DB) – jedna zo strán, ktoré boli za vlaňajšími masívnymi protikorupčnými protestmi v krajine s cieľom dosiahnuť odstúpenie Borisova, získala 11 percent hlasov.


      Etnická turecká strana Hnutie za práva a slobody (MRF) získala 8,7 percenta hlasov a súčasný koaličný partner strany GERB – nacionalistická strana používajúca označenie Vnútorná macedónska revolučná organizácia (VMRO) so ziskom 3,6 percenta sa podľa predbežných výsledkov tesne nedostala do parlamentu.


      Borisov v reakcii na exit polly navrhol zostavenie vlády odborníkov zloženej z viacerých politických strán. Konečné oficiálne výsledky sa očakávajú vo štvrtok.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *