Bývalá okr. šéfka Sme rodina v Prešove Z. Jurčenková označila vyjadrenia hnutia, že všetko je v poriadku iba klamanie samých seba

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Na svojej stránke bývala okresná šéfka Sme rodina v Prešove Zuzana Jurčenková sa obula do oficiálnych vyjadrení strany, ktorá prostredníctvom hovorkyne reagovala, že strana má viac členov ako pred rokom. Neobišla ani tému ako boli poslancom prideľované hlavne asistentky.

Jurčenková reagovala na článok z portálu aktuality.sk a rozobrala vyjadrenia hnutia do detailov, kde sa jasne vyjadrila, že argumenty o počte členov sú v podstate len nafuknutá bublina a v Sme rodina klamú samých seba.

Facebook Zuzana Jurčenková:

VRAJ SME RODINA MÁ VIAC ČLENOV AKO PRED ROKOM. TAK JA VÁM NAPÍŠEM AKÁ JE PRAVDA❗️?

Pobavil ma včerajší článok na Aktualitách, keď som si prečítala, že vlastne hnutie Sme rodina šliape ako hodinky ?‍♂️ Šliape natoľko, že niekto si musel dať tú námahu, potrebuje reagovať a záchraňovať situáciu článkom ako reakciou na “bezvýznamného” okresného predsedu z Ilavy.

Tak poďme pomaly a postupne. Píše sa tam:

Aktuality: “Proti Kollárovi sa vzbúrilo niekoľko okresných predsedov. Využil to Smer aj konšpiračné weby. Informácie o rozpade hnutia Borisa Kollára sú zavádzajúce. Sme rodina má dnes viac členov než pred rokom”.

➡️ Ja nespochybňujem, že môže mať viac členov. Zaujímave by bolo vidieť graf, kedy tí členovia pribudli, pretože náhly prílev prihlášok začal chodiť od marca 2020, čiže po parlamentných voľbách, keď sa vedelo, že Sme rodina bude súčasťou vlády. Ak sa v Sme rodina utešujú, že prospechári, vidiaci sa už vo funkciách na úradoch vo svojich regiónoch, ktorí “z lásky” k Sme rodina začali podávať prihlášky, tak áno má viac členov, ktorí dnes nejavia žiadny záujem o hnutie, ale asi zabudli zobrať prihlášku späť. V tom sa ukazuje aká dokáže byť štatistika niekedy čarovná. Otázkou je, ak členovia sa idú potrhať za členstvom v Sme rodina, prečo hnutiu v prieskumoch padajú preferencie na hranicu zvoliteľnosti…??

Aktuality, resp. nejaký Tomáš Kyseľ pokračuje: “Boris Kollár v minulosti na sociálnej sieti viackrát zdieľal články z pochybných webov a pomáhal tak šíriť nepravdivé či zavádzajúce informácie. Teraz sa stalo terčom dezinformačnej kampane jeho hnutie Sme rodina. Na konšpiračnej scéne sa v uplynulých dňoch viackrát objavila správa, ktorá na prvý pohľad pôsobí mimoriadne vážne – strana Borisa Kollára sa rozpadáva”.

➡️ Pravdou je, že zdieľané bolo čokoľvek, avšak, že regionálne štruktúry sú v troskách, autor článku nemôže vedieť. A oficiálne stanovisko hnutia, že členská základňa sa rozpadáva, to sa pán z Akualít nedozvie, hnutie mu to azda neprizná. Už dnes mám informácie, že tí, ktorí po voľbách vstúpili do Sme rodina a dali si námahu podať odhlášku, dnes sa zaujímajú o členstvo v inej strane. V akej? Indícia: jamky v lícach ?‍♂️

Pokračovanie článku na Aktualitách: “Informáciu priniesli Eurorešpekt, Extra plus či Hlavný denník, kde je ako autor textu uvedený šéfredaktor portálu Ivan Čeredejev, podľa správ z Threemy človek Mariana Kočnera. O rozpade jednej z koaličných strán vzápätí na svojich facebookových stránkach informovali podpredsedovia Smeru Erik Kaliňák a Ľuboš Blaha. Rozpadá sa aj Sme rodina, okresné štruktúry sú zdesené z toho, že strana neplní svoj program a na kľúčové posty dosadzuje Borisových mafošov,“ písal Blaha. Správa o vzbure v hnutí sa vďaka sociálnej sieti dostala k tisíckam ľudí. Je však viac než zavádzajúca.

➡️K spomenutým webom a pánom z iných strán sa vyjadrovať nebudem, ani k ich vyjadreniam. Ja poviem jeden príklad za všetky a to je obsadzovanie postov asistentov, lepšie povedané asistentiek poslancov ? Na pár výnimiek, boli asistentky poslancov, poslancom bez nejakých debát s nimi, jednuducho pridelené. Stačí si pozrieť menný zoznam asistentov, lepšie povedané asistentiek poslancov Sme rodina. Nazvem to, skôr, že ich výber prebiehal asi na módnej prehliadke ako po nejakej odbornej linke. Odkiaľ sa vzali tie dámy/slečny, neviem. Nepočula som o nich ani od ich odbornosti, ani o ich práci pre hnutie.

Aktuality: “Čo sa vlastne stalo? Všetko sa začalo kritickým statusom, ktorý ešte 7. februára na Facebooku zverejnil profil Sme rodina – Ilava. V príspevku sa písalo o zrade, papalášoch aj nedodržaných sľuboch, ktoré vraj mali padať pred voľbami. “Z postov predsedov okresných organizácií vyhadzuje (hnutie Sme rodina, pozn. red.) ľudí, ktorí im pomohli dostať sa do kresiel na ministerstvách a vo vláde a dosadzujú ľudí, ktorí nikdy v teréne pre nich nepohli ani prstom. Skončili už viacerí predsedovia a celé okresné organizácie hnutia Sme rodina, ktoré fungovali a šliapali za týchto papalášov v teréne štyri roky. Autorom textu je Michal Kňažek, v tom čase ešte okresný predseda Sme rodina v Ilave. Za hnutie kandidoval v parlamentných voľbách z 57. miesta. Na druhý deň Kňažek zverejnil ďalší status, tentokrát na svojom vlastnom profile. Informoval, že vo svojej straníckej funkcii končí. Predseda Kollár aj poslanci hnutia sa mu vraj otočili chrbtom a pochopil, že je pre nich len poslíčkom a roznášačom novín“.

➡️ Opäť autor textu sa snaží navodiť dojem, že v statuse bývalého kolegu z Ilavy sú výmysly. Ale bohužial nie sú a do veľkej miery napísal len pravdu ?

Aktuality: “Pod obidvoma statusmi, ktoré Kňažek napísal, sa rozprúdila živá diskusia. Ozvalo sa viacero ľudí z iných regiónov Slovenska, ktorí mali tie isté pocity ako Kňažek. V skratke – Kollár vraj členom hnutia sľuboval, že sa o nich po voľbách postará, no v skutočnosti sa o nich viac nezaujímal.”

➡️ Asi keď sa ozvalo viacero členov, asi až také výmysli okresný predseda z Ilavy nepísal. Mňa teraz nezaujíma, či niekto dostal/nedostal nejaké funkcie. Zopakujem podstatu. Kým pred voľbami bolo xy chatov (četov), v ktorých boli aj členovia vedenia hntia a “búrlivo” riešili predvolebnú kampaň, debatovali, povzbudzovali, po voľbách všetko zhaslo. Komunikácia skončila ?‍♂️

Aktuality: “Čo na to Sme rodina? Nespokojným členom odkazuje, že rozumie ich frustrácii, ale na zastávanie vysokej funkcie potrebujú viac ako len stranícke tričko. „(…) Sme rodina nefunguje podľa straníckeho kľúča a mnohí, ktorí vstúpili do strany iba na základe vidiny zastávať vysoké funkcie, sú teraz sklamaní. Našich členov si vážime, ale pri výbere na určité pozície je potrebné mať k straníckej príslušnosti aj potrebné kvalifikačné predpoklady,“ odpísal na naše otázky tlačový odbor hnutia..”

➡️ Áno, hnutie vlastne povedalo, že stranícke tričko stačí len pred voľbami. Aby mal kto pre tých “hore” naháňať hlasy. A o niektorých odborných kvalifikáciách, ktoré zastávajú niektorí nominanti (často nie členovia) Sme rodina, v top vysokých postoch velkých inštitúcií, by som naozaj radšej pomlčala a podobnými vyjadreniami neotvárala Pandorinu skrinku ?‍♂️ Lebo ako vyššie bolo napísane “konšpiračné weby”, Blaha, Kaliňák, sú v strehu ?

Aktuality: “Kňažek písal, že od Kollára odišli celé okresné organizácie. V komentároch pod príspevkom sa k skúsenosti Ilavy pridávali Zlaté Moravce, Rožňava, Snina, Bardejov, Stará Ľubovňa či Sobrance”.

➡️ Môj status zdieľali aj iné okresné stránky Sme rodina a to už naozaj svedčí o tom, že asi niečo nie je v poriadku na celom Slovensku, vrámci okresov ?

Aktuality: “Sťažnosti niektorých straníkov navyše vyplávali na povrch práve v čase, keď sa hnutiu v prieskumoch mimoriadne nedarí. Vo februárovom prieskume AKO sa Sme rodina prepadla na 5,1 percenta. Podľa prieskumu agentúry Focus pre televíziu Markíza bol Boris Kollár v januári spolu s Robertom Ficom najnedôveryhodnejším politikom na Slovensku. Kollárovi a Ficovi neverilo až 79 percent opýtaných. Výsledkom kombinácie nízkych preferencií a ostrej kritiky zvnútra hnutia je správa, že sa Sme rodina rozpadáva. Čísla, ktoré sme si odhnutia vypýtali, to však nepotvrdzujú. Sme rodina tvrdí, že má 75 okresných organizácií. Od 29. februára 2020, teda od parlamentných volieb, z hnutia odišlo päť okresných predsedov, za ktorých priebežne hľadajú náhradu”.

➡️ Opakujem hnutiu Sme rodina prišli členovia, často formálne, iba podaní prihlášky a informovaní sa o voľných postoch v období, keď Sme rodina vstupila do vlády a opakujem, keď je taký dopyt po členstve v hnutí aj dnes, ako je možné, že preferencie hnutia Sme rodina klesajú? To si autor článku nedal dokopy 1+1? ?‍♂️ Ja som bola odvolaná v čase vyšších čísel hnutia v prieskumoch, aspoň z toho ma nemôžu obviňovať, že robím niečo účelovo. Aj keď pravdu povediac, je mi už jedno, čo si vedenie hnutia dnes o mne myslí. Svoj postoj vyjadrili náhle, nečakane a najviac zaujímave je na tom to, že celé leto ma zdieľali na stránke hnutia, aká som “aktívna, úžasná a skvelá”. Že nerozumiete? Nevadí. Ani ja. A prešla ma už aj chuť sa zaujímať prečo…?

Aktuality: “Ak sa pozrieme na to, ako sa vyvíja počet členov hnutia, treba povedať, že Sme rodina skôr rastie, ako upadá. Od volieb až do 7. februára tohto roku požiadalo o ukončenie členstva 58 straníkov. O prijatie do hnutia však v tom istom čase požiadalo 293 ľudí. Odchod niekoľkých okresných predsedov by Kollárovmu hnutiu nemal až tak uškodiť. Oveľa nepríjemnejšou záležitosťou pre každú stranu je, keď sa sa jej začne rozpadávať poslanecký klub.To sa Borisovi Kollárovi stalo v minulom volebnom období, keď už krátko po voľbách zo Sme rodina odišli poslanci Martina Šimkovičová, Peter Marček a Rastislav Holúbek. V tomto volebnom období zatiaľ poslanci hnutia držia pohromade”.

➡️ Opäť len zopakujem. Nárast po voľbách nastal. Nie však členov, ale prospechárov. Keby si tí prospechari dali námahu, lebo to sú totálne neaktívni ľudia, tak by sme videli skutočnosť. Autor článku v závere, tiež pomiešal jablká s hruškami, keďže išiel porovnávať bývalých poslancov-odídencov s radovými členmi na regionálnej úrovni. A myslím si, že otázka súdržnosti súčasného poslaneckého klubu je otázkou času ?‍♂️

Zuzana Jurčenková už minulý týžden vo svojom prvom statuse reagovala na situáciu v hnutí:

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *