Bývalého šéfa Správy štátnych hmotných rezerv SR Kajetána Kičuru prepustil sudca na slobodu

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Banská Bystrica 11. februára (TASR) – Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu, pracovisko Banská Bystrica, vo štvrtok vyhovel žiadosti o prepustenie z väzby obvineného bývalého šéfa Správy štátnych hmotných rezerv (SŠHR) SR Kajetána K. Je vo väzbe od vlaňajšieho apríla, stíhaný za obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku v súbehu s pokračovacím zločinom legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Rozhodnutie nie je právoplatné.

Rozhodnutie nie je právoplatné, prokurátor podal sťažnosť, bude tak rozhodovať Najvyšší súd SR. Návrh žiadosti o prepustenie zdôvodňoval obhajca expredsedu SŠHR SR Rastislav Palovič tým, že všetkých ťažiskových svedkov už vypočuli.

„Všetci ťažiskoví svedkovia, ku ktorým čo i len teoreticky bolo možné predpokladať nejakú kolúziu môjho klienta, už boli dávno vypočutí,“ reagoval Palovič. Podľa neho Kajetán K., ktorý je už pomaly rok v kolúznej väzbe, ju „znáša stále rovnako, primerane jeho inteligencii“.

Skutky, z ktorých je jeho klient obvinený, nechcel bližšie špecifikovať. Palovič potvrdil, že Kajetán K. vinu stále odmieta a „tomuto tvrdeniu nasvedčujú aj doteraz vykonané dôkazy“.

Kajetán K. je vo väzbe od 23. apríla 2020, vlani v novembri Najvyšší súd SR rozhodol o jej predĺžení do 21. júna 2021. Trestné konanie pre medializované informácie o pochybeniach SŠHR pri obstarávaní zdravotníckeho materiálu v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 a kúpe bytov na Konventnej ulici v Bratislave začala Národná kriminálna agentúra v marci 2020. Kajetán K. odmietol obvinenia súvisiace so zmluvami SŠHR, ako aj podozrenia spojené s dvoma bytmi, ktoré kúpil jeho syn.

PODPORTE nezávislé spravodajstvo

Vážení priaznivci DAVuDVA , od 1 decembra Vám prinášame aktuálne spravodajstvo, komentáre, analýzy, eseje a rozhovory. Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.


Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


2 thoughts on “Bývalého šéfa Správy štátnych hmotných rezerv SR Kajetána Kičuru prepustil sudca na slobodu

 • 11. februára 2021 at 12:50
  Permalink

  Prvý politický väzeň na slobode. Nič im neostáva, nič mu nedokázali. Ktosi sa bude znova hádzať o zem ako rozmaznaný sopliak čo mu zobrali hračku .

  Reply
 • 11. februára 2021 at 19:30
  Permalink

  Skúška, či komentáre budú vôbec možné…aj

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *