Bývalý šéf finančnej správy František I. ide do väzby

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 1. februára (TASR) – Bývalý šéf finančnej správy František I. bude stíhaný väzobne. V pondelok o tom rozhodol sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku. Rozhodnutie nie je právoplatné. Informoval o tom obhajca Františka I. Juraj Gavalec.

Advokát doplnil, že dôvodom väzobného stíhania Františka I. je kolúzna a pokračovacia väzba. „Podali sme sťažnosť, nestotožňujeme sa s tým,“ zdôraznil.

Súd sa podľa neho stotožnil s tým, že obvinenie z porušovania povinností pri správe cudzieho majetku nie je zadokumentované dôkazmi a „vychádza to skôr na machinácie pri verejnom obstarávaní, kde je trestná sadzba dva až osem rokov.“

Väzobne stíhaná bude aj obvinená Jana R. Potvrdil to jej obhajca Richard Biročák. „Proti tomuto rozhodnutiu sme podali opravný prostriedok,“ doplnil s tým, že rozhodnutie súdu zobrala jeho klientka na vedomie a musí sa prispôsobiť novej situácii.

Jana R. sa nemá podľa slov svojho právneho zástupcu k čomu priznať. „Podpísala, čo bolo pripravené štátom a prišlo k plneniu. Nevidí dôvody, že by tým niečo porušila,“ ozrejmil Biročák. Ten zároveň zastupuje aj ďalšieho obvineného z kauzy Mýtnik Michala S., ktorý by sa mal nachádzať mimo územia SR. „Komunikujem s jeho mamou, ona ma splnomocnila,“ ozrejmil. Vyhlásil, že nevie, kde presne sa jeho klient nachádza.

František I., bývalý šéf IT sekcie finančnej správy Milan G. a Jana R. sú stíhaní za obzvlášť závažný zločin porušovania povinností pri správe cudzieho majetku, podnikateľ Peter B. za zločin prijímania úplatku. TASR to potvrdila hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

Ostatné osoby zadržané počas piatkovej (29. 1.) akcie Mýtnik boli už skôr prepustené na slobodu.

PODPORTE nezávislé spravodajstvo

Vážení priaznivci DAVuDVA , od 1 decembra Vám prinášame aktuálne spravodajstvo, komentáre, analýzy, eseje a rozhovory. Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.


Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *