Bývalý spolumajiteľ Arca Investments P. Krúpa na ňu podal návrh na konkurz

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 8. decembra (TASR) – Spoločnosť RYG Investments, za ktorou stojí zakladateľ a bývalý spolumajiteľ Arca Investments Pavol Krúpa, podala návrh na vyhlásenie konkurzu na spoločnosť Arca Investments na Krajský súd Bratislava I. Tento krok je nevyhnutný na to, aby sa začatím konkurzu zabránilo vyvádzaniu majetku, započítavaniu pohľadávok či znevýhodňovaniu a uprednostňovaniu veriteľov, informoval v utorok TASR Krúpa.

Na vyvádzanie aktív zo spoločnosti Arca Investments údajne upozorňoval už dlhší čas. „Poukazoval som na to, že už pred rokom, koncom decembra 2019, boli vyvádzané aktíva. Doposiaľ sa však nič neudialo, nikto vo veci nekoná,“ tvrdí Krúpa. Skupina v Arca Investments podľa neho môže prísť vyvedením aktív o desiatky miliónov eur.

Situácia v Arce môže byť podľa Krúpu časovanou bombou a pre veriteľov môže znamenať, že sa nedostanú k svojim peniazom. Preto je podľa Krúpu nevyhnutné, aby sa tieto úkony začali okamžite odporovať konkurzným správcom. „Na možnosť odporovania úkonov je potrebné stihnúť jednoročnú lehotu, preto je nevyhnutné, aby sa začal konkurz čo najskôr,“ dodal.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *