Bývalý trestný sudca Harabin si k smrti ,,kajucníka“ Böhma kladie závažné otázky

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bývalý trestný sudca Najvyššieho súdu SR a bývalý minister spravodlivosti JUDr. Štefan Harabin si v prípade smrti ,,kajucníka“ Böhma kladie relevantné otázky.

Facebook Štefan Harabin:

Samovražda kajúcnika Františka Böhma ma núti ako trestného sudcu položiť minimálne dve otázky

Aký mohol mať motív na samovraždu, keď ako kajúcnik získal v trestnom konaní proti nemu začatom, výrazný benefit oproti ostatným, že bol prepustený z väzby?

Ako je možné, že mal zbraň, keď po vznesení trestného obvinenia musel odovzdať zbraň aj legálne držanú?

Iba pre súhrnnosť v informačnom procese treba uviesť, že, Milan Lučanský sa chcel stretnúť s každým, kto tvrdil, že vzal od neho peniaze alebo nejakú výhodu, vyplynulo z výsluchu pred policajným vyšetrovateľom. Odmietal, že by prijímal úplatky či už od Norberta Paksiho, zástupcu šéfa Útvaru zvláštnych policajných činností, alebo od exsiskára Františka Böhma.

Lučanský o Paksim a Böhmovi povedal, že sú „zmrdi“, ktorí na neho hádžu špinu. „Nikdy som od tých ‚zmrdov‘ nemal dôvod ani motív brať peniaze,“ vyhlásil Lučanský.

,,To je toľko peňazí, že by som nimi musel kúriť „, mal podľa záznamu z výsluchu povedať Lučanský, keď si prečítal, že sa mal takto obohatiť o 510-tisíc eur.

Lučanský sa pred vyšetrovateľom zamyslel, že Paksi mohol brať od Böhma peniaze a tváriť sa, že sú pre neho. Dodal, že keď sa s ním chcel Böhm stretnúť, vždy tam bol Paksi. „Asi sa bál, že by sa ma sám Böhm spýtal, či som spokojný s financiami, ktoré mi mal poslať,“ dodal Lučanský. „

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
4 thoughts on “Bývalý trestný sudca Harabin si k smrti ,,kajucníka“ Böhma kladie závažné otázky

 • 13. februára 2021 at 15:13
  Permalink

  A nemohli to byť nelegálne držané zbrane, nakoľko NAKA mu vykonala ukážkovú domovú prehliadku! Jednoznačne, orgán činný v trestnom konaní hrubo porušil interné normy za čo by mal v právnom štáte niesť zodpovednosť!

  Reply
 • 13. februára 2021 at 19:40
  Permalink

  Výrokom „musel odovzdať zbraň aj legálne držanú“ Harabin zrejme myslí, že Bohm musel odovzdať „služobnú aj vlastnú (legálne držanú) zbraň“, lebo nelegálnu zbraň by asi neodovzdával (iba ak v rámci zbraňovej amnestie), a keby mu našli nelegálnu zbraň, tak by mu ju odobrali, nemusel by ju odovzdávať.

  Reply
 • 14. februára 2021 at 8:59
  Permalink

  Seriozne teraz budeme riesit dalsieho korupcneho smejda, co spachal samovrazdu? Ved sa kludne mohol aj obesit. Je jasne, ze aj keby zbran nemal, tak spacha samovrazdu. Riesite hluposti. Zbytocnosti. Cim viac takychto ludi z tohoto sveta prec, tym lepsie.

  Reply
 • 14. februára 2021 at 15:32
  Permalink

  Ak to bola legálna zbrať a nechali mu to policajti NAKA, tak to bolo legálne. A legálne spáchal samovražedu. Mal dôveru orgánov činných v trestnom konaní. Ak niekoho NAKA strčí do vyšetrovačky tak je to legálne… ak ho pustí prokurátor, je to legálne, ak mu nechajú zbraň, je to legálne. Aj mu umožnili aby legalizoval príjmy z trestnej činnosti a prevádzal nehnuteľnosti na rodinu.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *