Čáka nás masívny odchod lekárov do zahraničia? Ambulantných lekárov bude možné povolať aj do nemocníc.

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 29. decembra (TASR) – Ambulantných lekárov bude možné v prípade mobilizácie využiť aj v nemocniciach. Doteraz mali v prípade uloženia pracovnej povinnosti zostať vo svojich ambulanciách. Zmenu vládneho nariadenia odobril v utorok kabinet na svojom on-line rokovaní.

„Zvyšujúci sa nápor na poskytovateľov ústavnej zdravotnej starostlivosti, narastajúci počet hospitalizácií a zároveň narastajúci počet nakazených zdravotníckych pracovníkov ochorením COVID-19 si vyžaduje, aby časť lekárov z ambulantnej sféry – primárne špecialistov, poskytovala zdravotnú starostlivosť aj v nemocniciach,“ vysvetľuje v materiáli Ministerstvo hospodárstva SR.

Podľa doteraz platného nariadenia vlády majú ambulantní lekári v prípade uloženia pracovnej povinnosti zotrvať na svojom pracovisku. „Takto stanovená pracovná povinnosť môže byť v rozpore s reálnymi potrebami pri riešení krízovej situácie a prekonávaním pandémie ochorenia COVID-19, ako aj so samotným účelom predmetného opatrenia hospodárskej mobilizácie s cieľom zabezpečenia zdravotnej starostlivosti,“ skonštatovalo ministerstvo.

Účinnosť návrhu nariadenia vlády je dňom vyhlásenia.

PODPORTE nezávislé spravodajstvo

Vážení priaznivci DAVuDVA , od 1 decembra Vám prinášame aktuálne spravodajstvo, komentáre, analýzy, eseje a rozhovory. Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.


Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *