Čaputová vs. Kurz. Ruské i čínske vakcíny by sa mohli vyrábať priamo v Rakúsku. Čaputová chcela využiť kontakty, aby to bolo na Slovensku

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Viedeň 7. februára (TASR) – Rakúsky kancelár Sebastian Kurz súhlasí, aby sa ruské a čínske očkovacie látky proti covidu vyrábali priamo v Rakúsku, ak budú schválené Európskou agentúrou pre lieky (EMA).


      „Keď ide o vakcíny, nezáleží na geopolitickom boji, ale na ich účinnosti, bezpečnosti a rýchlej použiteľnosti,“ povedal Kurz v rozhovore pre aktuálne vydanie nemeckého nedeľníka Welt am Sonntag. Z interview citovala rakúska tlačová agentúra APA.


      Kancelár reagoval na otázku, či by sa on sám dal zaočkovať radšej ruskou vakcínou Sputnik V, alebo očkovacou látkou čínskej výroby.


      Kurz zároveň agentúru Európskej únie pre liečivá skritizoval za jej pomalú a byrokratickú prácu pri schvaľovaní a registrovaní nových vakcín.


      Očkovanie proti novému druhu koronavírusu SARS-CoV-2 sa v Rakúsku začalo vlani v decembri za použitia vakcín vyvinutých farmaceutickými spoločnosťami Pfizer a BioNTech a firmou Moderna. Viedeň v najbližšej budúcnosti očakáva aj dodávky očkovacej látky firmy AstraZeneca, ktorej podmienečnú registráciu schválila Európska komisia v piatok minulý týždeň.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
One thought on “Čaputová vs. Kurz. Ruské i čínske vakcíny by sa mohli vyrábať priamo v Rakúsku. Čaputová chcela využiť kontakty, aby to bolo na Slovensku

  • 7. februára 2021 at 9:59
    Permalink

    To chce využiť kontakty cez Navaľného alebo Pussy Riot?

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *