Česi sa budú môcť od stredajšieho obeda letecky vrátiť z Británie domov

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Praha 23. decembra (TASR) – Česi sa budú môcť od stredy 12.00 h letecky vrátiť z Británie domov. Informoval o tom na Twitteri český minister zahraničných vecí Tomáš Petříček.

Podmienkou pre návrat do ČR je pre nich predložiť pred nástupom do lietadla negatívny antigénový alebo RT-PCR test, ktorý podstúpili v Spojenom kráľovstve. Ten však nesmie byť starší ako 72 hodín. Po prílete do Česka musia títo ľudia ísť do domácej karantény a najskôr po piatich dňoch sa opäť otestovať.

České aerolínie (ČSA) tiež v stredu vypravia z Londýna špeciálny let, ktorý by mal pristáť v Prahe po 22.00 h, informuje spravodajská televízia ČT24.

Európska komisia v utorok vyzvala členské štáty Európskej únie, aby zrušili celoplošné zákazy vstupu cestujúcich z Británie na svoje územie a umožnili obnovenie nevyhnutných ciest. Zároveň majú ľudí odrádzať od zbytočného cestovania.

Zákaz cestovania z Británie uvoľnilo od stredy Francúzsko. Od rána sa obnovila železničná, letecká a lodná doprava medzi oboma krajinami. Všetci cestujúci však budú musieť pri príchode predložiť negatívny test na ochorenie COVID-19 nie starší než 72 hodín.

Mnoho štátov EÚ zaviedlo spomínané zákazy po tom, ako v Británii zistili výskyt novej mutácie koronavírusu, ktorá sa podľa odborníkov šíri výrazne rýchlejšie. Nový variant vírusu vyvolal celosvetovú paniku práve v čase, keď sa po celom svete distribuujú vakcíny proti ochoreniu COVID-19.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *