Český minister zdravotníctva Jan Blatný končí vo funkcii

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Praha 7. marca (TASR) – Český minister zdravotníctva Jan Blatný (za ANO) skončí v stredu vo funkcii a nahradí ho doterajší riaditeľ pražskej vinohradskej nemocnice Petr Arenberger. Potvrdil to úrad vlády, informovala spravodajská televízia ČT24.

Špekulácie o možnom odvolaní Blatného sa objavili už v utorok. Pražský hrad oznámil, že nového ministra vymenuje v stredu – pol hodiny pred poludním. O hodinu skôr vystúpi Blatný na svojej poslednej ministerskej tlačovej konferencii.

Petra Arenbergera uvedie premiér Andrej Babiš (ANO) do funkcie krátko popoludní, svoje ciele by mal nový minister predstaviť o pol druhej.

Arenberger bude štvrtým českým ministrom zdravotníctva od vlaňajšieho septembra. Vtedy z tejto funkcie odstúpil Adam Vojtěch (za ANO), jeho nástupca Roman Prymula (za ANO) ale vydržal na poste len mesiac. Potom nastúpil Jan Blatný. Teraz sa Blatný stal desiatym ministrom druhej Babišovej vlády, ktorý vo funkcii končí.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Český minister zdravotníctva Jan Blatný končí vo funkcii

  • 7. apríla 2021 at 13:06
    Permalink

    Aké paradoxy – český minister zdravotníctva končí kvôli brzdeniu Sputnik V, slovenský kvôli jeho dovozu…

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *