Čína kritizovala Pelosiovú, ktorá žiada diplomatický bojkot ZOH v Pekingu

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Peking 19. mája (TASR) – Čína v stredu kritizovala predsedníčku Snemovne reprezentantov amerického Kongresu Nancy Pelosiovú, ktorá žiada diplomatický bojkot budúcoročných zimných olympijských hier v Pekingu – z dôvodu porušovania ľudských práv. Informovala o tom agentúra AFP.

„Vyjadrenia niektorých Američanov sú plné lží a dezinformácii,“ uviedol hovorca čínskeho ministerstva zahraničných vecí Čao Li-ťien. Americkí politici by podľa neho mali prestať používať olympijské hnutie na „opovrhnutiahodné politické hry“.

Pelosiová v utorok na rokovaní oboch komôr Kongresu USA povedala, že krajiny celého sveta by mali bojkotovať zimné olympijské hry v Pekingu, ktoré sa majú začať vo februári 2022. Ako dôvod uviedla porušovanie ľudských práv zo strany Číny a „genocídu“.

Príprava hier, ktoré sa majú začať vo februári 2022, je poznačená vzájomným obviňovaním v súvislosti s údajným utláčaním moslimského etnika Ujgurov a ďalších menšín v Číne, čo Spojené štáty označili za „genocídu“, píše AFP.

Podľa ľudskoprávnych organizácii zadržiavajú čínske úrady približne jeden milión Ujgurov a príslušníkov ďalších menšín v internačných táboroch. Peking obhajuje svoje kroky v oblasti Sin-ťiang tvrdením, že tamojšie detenčné zariadenia sú nevyhnutné v boji proti terorizmu a náboženskému extrémizmu.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *