Čína: Polícia zatkla vedúceho podvodu s falošnými vakcínami proti koronavírusu

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Peking 16. februára (TASR) – Čínska polícia v utorok zadržala vedúceho multimiliónového podvodu, v rámci ktorého predával zmesi soľného roztoku a minerálnej vody ako vakcíny proti koronavírusu. Informovala o tom britská stanica BBC.


      Zatknutý muž, známy len pod menom Kong, je jednou zo 70 osôb, ktoré v Číne zadržali v rámci viac ako 20 prípadov obchodovania s falošnými vakcínami, približuje BBC.


      Spolu so svojím tímom vyrobil viac ako 58.000 kusov injekčných striekačiek naplnených týmto roztokom. S falošnými vakcínami obchodovali od augusta minulého roka. Z uznesenia súdu vyplýva, na podvodoch vyťažili približne 2,3 milióna eur.


      Viacero dávok tejto falošnej očkovacej látky sa im podarilo prepašovať za hranice, nateraz však nie je jasné, o ktoré krajiny ide. BBC píše, že 600 striekačiek zaslali vlani v novembri do Hongkongu, odkiaľ boli rozposlané do zahraničia.


      Zákazníkom pritom podvodníci tvrdili, že vakcíny pochádzajú od skutočných firiem, ktoré očkovacie látky proti covidu vyrábajú, avšak im sa k nim podarilo dostať rýchlejšie prostredníctvom kontaktov vo vnútri týchto spoločností.


      Čínska generálna prokuratúra v tejto súvislosti apeluje na regionálne úrady, aby spolupracovali s tamojšou políciou v snahe zabrániť podvodným obchodom s falošnými vakcínami.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Čína: Polícia zatkla vedúceho podvodu s falošnými vakcínami proti koronavírusu

  • 16. februára 2021 at 23:46
    Permalink

    To sú tie solne roztoky, ktorymi boli očkovaní tí naši, Jarčuška, Krčméry a Čapútová.
    Alebo si niekto myslel, že si na riziko nechajú pichnúť reálnu vakcínu a budú riskovať vedľajšie účinky?

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *