Číre zúfalstvo: I. Matovič chce posielať našich chorých pacientov do Nemecka

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 25. februára (TASR) – Slovensko rokuje spolu s ďalšími členskými štátmi Európskej únie (EÚ) o mechanizme k zapožičaniu vakcín proti COVID-19. Preklenúť sa tak má obdobie s veľmi nízkymi dodávkami. Informoval o tom premiér Igor Matovič (OĽANO) na sociálnej sieti.

„Minulý týždeň som strávil aj v komunikácii s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou. Kvôli vakcínam. Na základe toho spustila Komisia tzv. SOS mechanizmus k zapožičaniu vakcín na preklenutie obdobia s veľmi nízkymi dodávkami,“ uviedol Matovič.

Tvrdí, že od nemeckej kancelárky Angely Merkelovej dostal ponuku na prevoz pacientov do Nemecka. „Pomohlo tak za posledný rok už mnohým krajinám EÚ,“ podotkol predseda vlády.

Vo štvrtok poobede sa premiér zúčastní aj videosamitu lídrov Únie. Riešiť by podľa Matoviča mali vývoj pandémie a vakcíny, aby bol druhý kvartál v ich dodávkach bezproblémový.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
2 thoughts on “Číre zúfalstvo: I. Matovič chce posielať našich chorých pacientov do Nemecka

 • 25. februára 2021 at 18:29
  Permalink

  Videli Ste na tomto svete ešte väčšieho KO**TA ?

  Reply
 • 26. februára 2021 at 3:50
  Permalink

  Tak snáď bude Matovič aj platiť 500 ríšskych mariek za každého odtransportovaného, nech je „tradícia“ dodržaná kompletne, nie?

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *