Čo dokáže toľko prevážať americké vojsko každý týždeň cez Slovensko?

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 5. marca (TASR) – Ministerstvo obrany (MO) SR upozorňuje na plánované presuny vojenskej techniky aj zahraničných spojeneckých ozbrojených síl cez Slovensko v budúcom týždni. TASR o tom informovala hovorkyňa rezortu Martina Kovaľ Kakaščíková.

V období od 8. do 14. marca je cez Slovensko plánovaných 17 cestných presunov zahraničných spojeneckých ozbrojených síl. Pôjde o presun amerických, nemeckých, poľských a švédskych vojakov. Rezort obrany zdôrazňuje, že tranzity boli riadne schválené v zmysle opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR.

V budúcom týždni sa uskutočnia tiež cestné presuny techniky Ozbrojených síl (OS) SR na trasách Nitra – Prešov, Zvolen – Hlohovec, Prešov – Nemecká, Hlohovec – Zemianske Kostoľany a späť, Nemecká – Nitra. Taktiež aj Hlohovec – Nemšová a späť, Nemšová – Sereď a späť, Kolíňanský vrch – Nitra, Ruskov – Sklené, Rašov – Záhorie, Zemianske Kostoľany – Nemšová a späť, Sliač – Žilina a späť, Poprad – Sklené, Zemianske Kostoľany – Michalovce a späť. Presuny OS SR budú aj na trasách Sliač – Zemianske Kostoľany a späť, Zemianske Kostoľany – Trenčín a späť, Prešov – Trebišov a späť, Zemianske Kostoľany – Mokraď, Zemianske Kostoľany – Zvolen, Prešov – Zemianske Kostoľany, ako aj na trase Michalovce – Kamenica nad Cirochou.

Plánovaný je taktiež železničný presun na trase Prešov – Zemianske Kostoľany.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


8 thoughts on “Čo dokáže toľko prevážať americké vojsko každý týždeň cez Slovensko?

 • 5. marca 2021 at 12:06
  Permalink

  Oni prevážajú „mier“.
  Dovolia si len to, čo im dovolíme.
  A kto bude opravovať naše cesty???

  Reply
 • 5. marca 2021 at 12:22
  Permalink

  Týždeň čo týždeň. Prevážajú koronu?

  Reply
   • 5. marca 2021 at 17:57
    Permalink

    Neviem či Vy, ale ja som 21. augusta 1968 videl nekonečné vojenské kolóny.

    Reply
    • 5. marca 2021 at 19:41
     Permalink

     21. augusta 1968 tu boli nekonečné vojenské kolóny preto, aby nekonečné americké kolóny nekorzovali po Slovensku a nevyvážali „mier“ na východ; no a ešte preto, aby zabuchli dvere kapitalistickému marazmu, ktorý sa k nám valil z krajín „slobody“.
     Ďakujem ruským vojakom, prežila som peknú mladosť v mierovom a mravnom svete.

     Reply
    • 6. marca 2021 at 11:45
     Permalink

     Aj ja si to pamätám. Boli fakt , pre malé dieťa, nekonečné. Teraz už máme len nie konečné presúvanie okupantov po, bohužiaľ, Tejto Krajine.

     Reply
    • 7. marca 2021 at 0:59
     Permalink

     21. augusta, ale nie každý týždeň

     Reply
 • 5. marca 2021 at 13:08
  Permalink

  Demonštrácia sily, zastrašovania obyvateľstva. Vedia, že nemáme zbrane. V opačnom prípade by boli skromnejší.-

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *