Čo môžeme očakávať? Heger mal návštevu z americkej ambasády

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 16. apríla (TASR) – O ochrane princípov demokracie, hybridných hrozbách či o podpore úspešných inovatívnych firiem na Slovensku diskutovali v piatok premiér Eduard Heger (OĽANO) a veľvyslankyňa USA na Slovensku Bridget A. Brink. TASR o tom informovali z tlačového a informačného odboru Úradu vlády (ÚV) SR.


      „Som rád, že sa Slovensko minulý rok zaradilo medzi 11 spojencov NATO, ktorí dosiahli úroveň obranných výdavkov vo výške dvoch percent HDP a spoločne sa venujeme aj takým otázkam, ako je bezpečnosť kritickej infraštruktúry,“ uviedol predseda vlády SR s tým, že obaja potvrdili obojstranný záujem byť zodpovednými i predvídateľnými partnermi a spojencami.


      Heger podľa tlačového odboru tiež potvrdil záväzok slovenskej vlády bojovať proti korupcii, podporovať princípy právneho štátu doma aj vo svete. Taktiež poukázal na „nevyhnutnosť chrániť demokratické spoločné hodnoty proti akýmkoľvek pokusom zahraničných aktérov o ich narúšanie a spochybňovanie, ktorým sme rovnako vystavovaní bez ohľadu na našu ekonomickú silu.“ Tlačový odbor doplnil, že Heger v tomto kontexte vyjadril porozumenie pre zavedenie sankcií voči Rusku.


      Podľa Hegera je „osobitne dôležité prispievať k posilňovaniu spolupráce s USA aj širšie ako člen EÚ, keďže len spoločne dokážeme čeliť výzvam globálneho charakteru.“ Týkať sa to má aktuálnych bezpečnostných hrozieb až po napĺňanie dlhodobých ambícií v boji za klimaticky neutrálne ekonomiky.


      Premiér zároveň ocenil zahranično-politické priority americkej administratívy prezidenta Joea Bidena. „Partneri sa zhodli, že vo vzťahu k Ukrajine je potrebné, aby veľmi jasne zaznieval hlas spojencov o podpore jej územnej celistvosti a suverenity,“ spresnil tlačový odbor.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
2 thoughts on “Čo môžeme očakávať? Heger mal návštevu z americkej ambasády

 • 16. apríla 2021 at 19:39
  Permalink

  To sa nám naša vrchná zemská protektorka poponáhľala. Pokyny pre hlupákov vo vláde, alebo nákup US vojenského šrotu?

  Reply
 • 16. apríla 2021 at 20:17
  Permalink

  „nevyhnutnosť chrániť demokratické spoločné hodnoty proti akýmkoľvek pokusom zahraničných aktérov o ich narúšanie a spochybňovanie, ktorým sme rovnako vystavovaní bez ohľadu na našu ekonomickú silu.“
  To jest, bez ohľadu na našu ekonomickú silu budeme nakupovať yankie srot, budeme stekat, ako yankie rozkaze,….
  Heil USA

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *