Čo nám pripraví koalícia? Bude streda znamenať definitívny rozklad Slovenska?

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 23. mája (TASR) – Poslanci Národnej rady (NR) SR sa majú zísť opäť v stredu (26. 5.) o 13.00 h. Pokračovať by mala 28. schôdza parlamentu, ktorú minulý týždeň predseda snemovne Boris Kollár (Sme rodina) prerušil. Koalícia totiž mala ešte rokovať o návrhoch, ktoré ostali na programe, a to o zvýšení deficitu v štátnom rozpočte a o zmenách pri kolúznej väzbe.


      Z novely štátneho rozpočtu vyplýva, že celkové výdavky štátneho rozpočtu majú byť tento rok vyššie o 3,389 miliardy eur. Namiesto pôvodne plánovaných 23,9 miliardy eur by tak mali dosiahnuť 27,3 miliardy eur. Parlament by sa mal novelizáciou rozpočtu zaoberať v skrátenom legislatívnom konaní. Rozhodnúť by o tom mali v stredu. Proti zrýchlenému režimu sa však ozvala koaličná SaS. Zvýšenie deficitu zhruba o 3,3 miliardy eur považuje za vážnu tému a chce k tomu diskusiu. Tá prebieha najmä medzi hnutím OĽANO a stranou SaS.


      Na programe majú poslanci aj novelu Trestného poriadku z dielne poslankyne Petry Hajšelovej (Sme rodina). Návrh má upravovať kolúznu väzbu. Podobnú novelu ale pripravila aj ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí). Myslí si, že takéto zmeny by nemali prejsť poslaneckým návrhom. Upozorňuje, že prijatím Hajšelovej novely môže dôjsť k mareniu vyšetrovania. Šéf Sme rodina Kollár zas upozorňoval na „nadužívanie väzby“. Ministerku kritizoval, že na prípravu legislatívy mala dosť času. Hlasovanie o Hajšelovej novele je naplánované ešte na tejto schôdzi, viacerí predstavitelia koalície ale pripúšťajú jej preloženie na júnovú schôdzu.


      Poslancov na aktuálnej schôdzi čaká okrem toho aj voľba podpredsedu NR SR a predsedu výboru pre sociálne veci.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *