ČR: Vláda požiada poslancov o predĺženie núdzového stavu o ďalších 30 dní

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Praha 17. decembra (TASR) – Česká vláda vo štvrtok rozhodla, že požiada Poslaneckú snemovňu Parlamentu ČR o predĺženie núdzového stavu v spojitosti s pandémiou ochorenia COVID-19 o ďalších 30 dní – až do 22. januára. Informoval o tom spravodajský server Novinky.cz s odvolaním sa na vyjadrenie českého ministra vnútra Jana Hamáčka.

Na to, že kabinet bude chcieť predĺženie núdzového stavu o 30 dní, upozornil už v stredu premiér Andrej Babiš. Návrh musí posúdiť následne Poslanecká snemovňa, ktorá o tom bude rokovať 22. decembra.

Núdzový stav poslanci nedávno na návrh Komunistickej strany Čiech a Moravy (KSČM) predĺžili do 23. decembra, pričom kabinet žiadal termín až do 11. januára.

Ako pripomenuli Novinky.cz, na jar trval v Česku núdzový stav pre koronakrízu 66 dní, súčasný zatiaľ 79 dní.

V Česku v stredu zaznamenali 8235 nových prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2 a 48 súvisiacich úmrtí, vyplýva z informácií zverejnených vo štvrtok ráno na oficiálnej webovej stránke českého ministerstva zdravotníctva.

Od začiatku pandémie v ČR potvrdili už 602.404 infikovaných a 10.036 úmrtí spojených s ochorením COVID-19. Česko v súčasnosti eviduje 69.719 aktívnych prípadov nákazy. Doteraz sa z ochorenia vyliečilo 522.649 osôb.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *