ČR: Za predsedu ČSSD bol opätovne zvolený Jan Hamáček

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


  Praha 9. apríla (TASR) – Za predsedu Českej sociálnodemokratickej strany (ČSSD) bol v piatok opätovne zvolený Jan Hamáček. Informoval o tom portál Novinky.cz s tým, že na on-line zjazde strany získal 140 hlasov z 270 delegátov.


      Hamáček, ktorý bol za šéfa ČSSD zvolený už v prvom kole hlasovania, tak porazil ďalších dvoch kandidátov – šéfa českej diplomacie Tomáša Petříčka (podporilo ho 95 delegátov) a poslankyňu Kateřinu Valachovú (dostala 23 hlasov). Zvyšných 12 delegátov sa rozhodlo nedať svoj hlas žiadnemu kandidátovi.


      „Som pripravený urobiť maximum a pracovať na sto percent. Verím, že to vidíme rovnako. Poďme do toho, zvládneme to. Sľúbil som, že sociálnu demokraciu do Snemovne dovediem, a na tom trvám,“ povedal Hamáček po vyhlásení výsledkov hlasovania.


      Vo svojom prejave pred hlasovaním obhajoval prítomnosť ČSSD vo vláde premiéra Andreja Babiša. Poznamenal však, že ČSSD dopláca na svojho koaličného partnera ANO, ktorý má vo vláde väčšinu a podľa jeho slov nezvláda boj proti pandémii nového koronavírusu.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *