ČR: Za predsedu ČSSD bol opätovne zvolený Jan Hamáček

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

  Praha 9. apríla (TASR) – Za predsedu Českej sociálnodemokratickej strany (ČSSD) bol v piatok opätovne zvolený Jan Hamáček. Informoval o tom portál Novinky.cz s tým, že na on-line zjazde strany získal 140 hlasov z 270 delegátov.


      Hamáček, ktorý bol za šéfa ČSSD zvolený už v prvom kole hlasovania, tak porazil ďalších dvoch kandidátov – šéfa českej diplomacie Tomáša Petříčka (podporilo ho 95 delegátov) a poslankyňu Kateřinu Valachovú (dostala 23 hlasov). Zvyšných 12 delegátov sa rozhodlo nedať svoj hlas žiadnemu kandidátovi.


      „Som pripravený urobiť maximum a pracovať na sto percent. Verím, že to vidíme rovnako. Poďme do toho, zvládneme to. Sľúbil som, že sociálnu demokraciu do Snemovne dovediem, a na tom trvám,“ povedal Hamáček po vyhlásení výsledkov hlasovania.


      Vo svojom prejave pred hlasovaním obhajoval prítomnosť ČSSD vo vláde premiéra Andreja Babiša. Poznamenal však, že ČSSD dopláca na svojho koaličného partnera ANO, ktorý má vo vláde väčšinu a podľa jeho slov nezvláda boj proti pandémii nového koronavírusu.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *