ČR: Zamestnanec vyšetrovanej čističky spáchal samovraždu, píše Právo

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Praha 3. decembra (TASR) – Bez známok života našli v utorok zamestnanca čističky odpadových vôd (ČOV) spoločnosti Energoaqua v českom Rožnove pod Radhoštěm, ktorú vyšetrujú v súvislosti s možnou kontamináciou neďalekej rieky Bečva. Informoval o tom vo štvrtok spravodajský server Novinky.cz.

Policajná hovorkyňa Lenka Javorková potvrdila, že policajti v utorok zasahovali v Rožnove v súvislosti s nahláseným úmrtím.

Mŕtvy zamestnanec – vedúci prevádzky – bol podľa riaditeľa spoločnosti Energoaqua Oldřicha Havelku „veľmi citlivý človek, introvert“.

„Zrejme nezvládol ten tlak okolo, ale pravý dôvod nepoznáme,“ dodal. Situácia vo firme v súvislosti s kontamináciou Bečvy nie je podľa Havelku jednoduchá. Podľa informácií denníka Právo spáchal samovraždu.

V rieke sa v stredu po viac ako dvoch mesiacoch opäť objavili mŕtve ryby na mieste, na ktoré pred dvoma mesiacmi upozornila polícia, píšu Novinky.cz. Následne v objekte čističky zasahovali desiatky policajtov.

Zdroj novej kontaminácie podľa polície môže pochádzať práve z miestnej ČOV. Mŕtve ryby našli pri tom istom vyústení kanalizácie, ktoré policajti za možný zdroj kontaminácie označili už 20. septembra.
Havelka podľa Noviniek.cz trval na tom, že v stredu k žiadnemu znečisteniu Bečvy nedošlo.

Na miesto znečistenia v stredu vycestoval i český minister životného prostredia Richard Brabec a kauzou otrávenia Bečvy sa začal zaoberať i ombudsman Stanislav Křeček.
Rožnov pod Radhoštěm leží v Zlínskom kraji na východe ČR.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *