D. Lipšic: Rozsudok v kauze zmeniek musí byť vyhlásený verejne

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 12. januára (TASR) – Rozsudok musí byť vyhlásený verejne, je to naša ústavná požiadavka. Pred verejným zasadnutím Najvyššieho súdu SR v kauze televíznych zmeniek to uviedol obhajca poškodenej TV Markíza Daniel Lipšic. Súd rozhoduje o odvolaniach neprávoplatne odsúdených, ktorými sú podnikateľ Marian K. a bývalý riaditeľ TV Markíza Pavol R. Tiež o odvolaní dozorového prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Jána Šantu.

Lipšic si nevie predstaviť, že by senát ospravedlnil zákaz účasti verejnosti na vyhlásení rozsudku pandemickou situáciou. „Prístup verejnosti do pojednávacej miestnosti môže byť na základe pandemickej situácie obmedzený, ale ústavná zásada, ktorá nepripúšťa výnimky, je, že rozsudok musí byť vyhlásený verejne,“ zdôraznil.

Zároveň poznamenal, že vylúčenie verejnosti z verejného zasadnutia považuje v rámci súčasnej situácie pandémie nového koronavírusu za pochopiteľné.

Špecializovaný trestný súd v Pezinku vlani neprávoplatne odsúdil Mariana K. a Pavla R. na 19-ročné tresty odňatia slobody. Marian K. dostal aj peňažný trest 10.000 eur.

Marian K. a Pavol R. podľa obžaloby po vzájomnej dohode s obvineným Štefanom Á., ktorého trestná vec bola vylúčená na samostatné konanie, vyhotovili štyri sfalšované zmenky. Mali ich predložiť ako prílohy na vydanie platobných rozkazov. Získali by tak 69 miliónov eur.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *