D.Saková kritizuje, že na výbor zaoberajúci sa úmrtím generála Lučanského neprišiel vyšetrovateľ, ako žiadala

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 2. februára (TASR) – Na otázky o väzobnom stíhaní zosnulého exprezidenta Milana Lučanského odpovedali v utorok pred Výborom Národnej rady (NR) SR pre obranu a bezpečnosť minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO), prezident Policajného zboru Peter Kovařík a dozorujúci prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Peter Kysel, ktorý zastúpil Alexandra Biróa z ÚŠP.

Ako priblížil predseda výboru Juraj Krúpa (OĽANO), otázky sa týkali najmä procesných úkonov, korešpondencie, kontaktu s rodinou a podmienok kolúznej väzby. Podpredsedníčka výboru Denisa Saková (nezaradená) kritizovala, že na výbor neprišiel vyšetrovateľ, ako žiadala. Otázky, ktoré nevedel zodpovedať Kovařík, majú členovia dostať písomne.

„Otázky smerovali k tomu, či boli podmienky kolúznej väzby u generála Lučanského štandardné alebo sa nejakým spôsobom odlišovali od obdobných trestných vecí, smerovali takisto k spôsobu umožneniu telefonovania s rodinnými príslušníkmi, spôsobu a rýchlosti preverovania korešpondencie,“ načrtol Kysel. Na otázky podľa neho zodpovedali v takom rozsahu, ako umožňuje prebiehajúce trestné konanie.

Policajný prezident dodal, že v rámci výboru riešili najmä technické otázky a nezaoberali sa skutkovou podstatou. Minister vnútra si myslí, že otázky boli zodpovedané pomerne komplexne. Súhlasil však, že na niektoré vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nie je možné odpovedať.

„Tento prípad už preberáme sprava, zľava, zhora, zdola, do všetkých možných detailov,“ zhodnotil Krúpa, odkazujúc aj na činnosť komisie, ktorá prípad preveruje. Pripustil, že na utorkovom výbore zazneli otázky, ktoré neboli na mieste zodpovedané. Potvrdil však, že členovia výboru majú dostať odpovede písomne.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “D.Saková kritizuje, že na výbor zaoberajúci sa úmrtím generála Lučanského neprišiel vyšetrovateľ, ako žiadala

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *