“Ďakujeme” Naďovi za manévre nad našimi hlavami!

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Foto: TASR – Martin Baumann

Bratislava 19. mája (TASR) – Ministerstvo obrany (MO) SR upozorňuje verejnosť, že v rámci plánovaných letov budú dnes cca o 10.00 h na trase Sliač – Liptovský Mikuláš – Javorina – Kysak – Tisovec – Sliač prelietavať nadzvukové stíhacie lietadlá MiG–29 Vzdušných síl OS SR. Je možné, že v danej oblasti sa vyskytne rázová vlna – silný zvuk podobný výbuchu, ktorý bude spôsobený prekonaním rýchlosti zvuku stíhacími lietadlami.

Zvukový efekt, tzv. aerodynamický tresk, ktorý spôsobujú stíhacie lietadlá, možno počuť v oblastiach našich vojenských letísk, a to najmä na strednom a západnom Slovensku. Všeobecne môžu tento jav vyvolať iba letecké prostriedky, ktoré dosahujú rýchlosť zvuku, čo je asi 330 metrov za sekundu. Na Slovensku sú to nadzvukové stíhacie lietadlá MiG-29.

Ministerstvo obrany sa touto cestou ospravedlňuje všetkým dotknutým občanom za nepríjemnosti spôsobené nevyhnutnými cvičnými letmi.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on ““Ďakujeme” Naďovi za manévre nad našimi hlavami!

  • 19. mája 2021 at 19:56
    Permalink

    To by som rád videl. Veď z tých 10 či 12 lietadiel MIG lietajú tak maximálne 2-3 kusy. A keď bude jedno letieť, tak ďaľšiemu budú musieť na Sliači meniť motory, pretože ich naši leteckí odborníci rozbili v zime, keď im motory nasali ľadovú triešť a boli vyradené z prevádzky. Ako môže lietať taký počet lietadiel, keď má prevádzkyschopných tak 6 ks motorov? Táto armáda je tak akurát na srandu a obohacovanie sa politikov pri nákupe nezmyslov, najmä US Military Companies. Nerobte si z normálnych ľudí srandu

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *